Máte doma malého malíře? Pak dávejte dobrý pozor. Představíme vám projekt Čokoládová hvězdička radosti, který bude pro vaši ratolest tím pravým!

 

Jedná se o charitativní projekt, který společnost Nestlé Česko s.r.o. pořádá již 7. rok pro děti z dětských domovů z celé České republiky.

 

Do tohoto projektu se může zapojit každé dítě, které namaluje obrázek na téma „Můj vánoční pohled“. Z prací malých umělců, které budou zaslány nejpozději do 10. 11. 2004 bude připravena výstava ve Slovanském domě v  Praze a  internetová výstava na webových stránkách www.nestle.cz.

 

A to není zdaleka vše! Patronka projektu zpěvačka a moderátorka Magdalena Reifová ještě vybere pět obrázků, které se stanou předlohou pro 100 000 ks vánočně laděných pohlednic! Za zmínku jistě stojí to, že výtěžek z jejich prodeje využije Nadace Terezy Maxové ve prospěch dětí z dětských domovů.

 

Pořadatel soutěže a patronka projektu k soutěži řekli:

 

Pavel Novák, zástupce společnosti Nestlé Česko s.r.o.:

„Malování s Čokoládovou hvězdičkou je takzvaně „soutěž naruby“. V běžných soutěžích děti malují, aby ti nejlepší něco vyhráli. Smyslem „Malování s Čokoládovou hvězdičkou“ je udělat něco pro jiné bez očekávání atraktivní odměny. Jsem moc rád, že tomu rozumí děti od předškoláků až po teenagery a pro projekt namalují každoročně tisíce prací.

Z dopisů, které dostáváme, je zřejmé, že „Malování“ je tématem, nad kterým o dobročinnosti, solidaritě a také odstraňování předsudků debatují celé třídy, a to je také jedním ze záměrů projektu.“

 

Zpěvačka a moderátorka Magdalena Reifová (patronka projektu):

„Moc se těším, že opět uvidím množství krásných dětských obrázků, i když výběr pouze 5 bude moc těžký. Protože vidím, že projekt rozdává radost opravdu přímo dětem, je pro mě radost již po čtvrté být jeho patronkou.“

 

Další fází projektu Čokoládová hvězdička radosti bude rozvoz sladkých balíčků více než 8 500 dětem z dětských domovů v České i Slovenské republice. Dodávky z „čokoládového městečka“ se rozjedou na začátku prosince a  při své pouti najedou více než 15 000 km a rozvezou více než 8,5 tun sladkostí!

 

Podmínky účasti v projektu Čokoládová hvězdička radosti:

Své výtvarné práce může do přehlídky zaslat každé dítě. Pro účast je důležité označit každé dílo celým jménem autora, věkem, adresou bydliště nebo školy. Před odesláním je potřeba obrázky dobře zabalit, aby se cestou neponičily, a zaslat na adresu:

Nestlé Česko s.r.o., Mezi Vodami 27, 143 07  Praha 412.

 

Přehlídka je nesoutěžní a je založena na dobrovolné účasti každého dětského autora. Nebude spojena s věcnými ani finančními cenami.

 

Tak co říkáte maminky? Myslím, že tento projekt není jen milou zábavou pro naše děti, ale je zároveň i krásnou pomocí pro všechny děti bez domova.

Tak proč do toho nejít?

 

Reklama