Žít s tímto onemocněním není jednoduché. Vypadá nevzhledně a nemocné omezuje v mnoha směrech. Pacienti se v obavě nepříjemných pohledů často straní okolí a jejich izolace může vést k úzkostem a depresím. Lupénka se dá však léčit a kožní projevy je možné zmírnit. Léčba je individuální a je třeba začít s ní co nejdříve.

Lidé, kteří bojují s nepříjemným onemocněním, jsou často rádi, když se o své pocity, obavy, starosti i radosti mohou podělit s těmi, kdo řeší stejný problém. Cení si pocitu, že se svým trápením nejsou sami. Informace o onemocnění a sdílení potíží jsou ceněné i blízkými pacientů, kteří tak pochopí, jak náročným obdobím a stavem nemocní procházejí a jaké těžkosti musí prožívat.
5af962fe6a362obrazek.jpg

Podělte se s námi o vaše příběhy

Budeme proto rádi, když nám na náš redakční email zaneta.podlahova@zena-in.cz  napíšete, jak s lupénkou bojujete, jak jste se s ní naučili žít. V čem vás omezuje, budeme rádi i za pozitivní postřehy. Co se vám povedlo zvládnout, kam jste se posunuli. Čeho si vážíte, nebo naopak, co vás pobuřuje. Napište nám i příběh, který se týká někoho z vaší rodiny. Jak vše zvládá, jak mu pomáháte. Pokud nebudete chtít uvést veřejně své jméno, váš příběh můžeme publikovat anonymně, pod pseudonymem.

Děkujeme za vaše osobní příběhy, vybrané příběhy budeme publikovat, aby byly inspirací pro ty, kteří řeší stejný problém.

Pět z vás odměníme balíčkem Kalamáta. V každém balíčku najdete tři příchutě balzamikových krémů značky
Kalamáta Papadimitriou
.

kalamat.jpg

Inspirací pro vás mohou být naše články ve speciálu, který pro vás připravujeme.

Lupénka neboli psoriáza byla v letošním roce Světovou zdravotnickou organizací uznána jako závažné neinfekční onemocnění imunitního systému. V česku bojuje s lupénkou 300 000 pacientů.

Již vyšlo:

Uložit