Letecká společnost Emirates se před časem rozhodla pomáhat se zvyšováním povědomí o hrozbách, které představuje ilegální obchod s volně žijícími zvířaty pro přežití některých nejohroženějších a nejznámějších druhů této planety. Emirates nyní představila svůj již pátý Airbus A380 se speciálním polepem propagujícím nadaci United for Wildlife.

sd

„Nezákonný obchod se zvířaty přivedl řadu majestátních živočišných druhů žijících na této planetě na samý pokraj vyhynutí. Je naprosto nepředstavitelné, že by za pouhou jednu generaci nemuseli ve volné přírodě přežít žádní nosorožci, sloni nebo tygři. Musíme okamžitě jednat a obchodu se vzácnými zvířaty říci jasné ne jak na straně nabídky, tak i poptávky. Díky globálnímu záběru naší společnosti mohou Emirates napomoci při zvyšování veřejného povědomí o této problematice a zájmu o ni. Jsme přesvědčeni o tom, že jako největší mezinárodní letecká společnost na světě můžeme významnou mírou přispět k vymýcení nezákonného obchodu se zvířaty z dodavatelského řetězce. I nadále v této souvislosti hodláme dělat vše, co bude v našich silách,“ řekl prezident letecké společnosti Emirates Tim Clark.

sd

Během uplynulých šesti měsíců výzva Emirates podporující boj proti ilegálnímu obchodu se vzácnými zvířaty doslova oblétla celý svět. Od listopadu minulého roku urazily čtyři A380 s nápadným polepem United for Wildlife během více než 800 letů přes 4,2 milionu kilometrů, při nichž přinášely potěšení zákazníkům, cestujícím a fanouškům letadel ve 34 městech na pěti kontinentech.

Na tomto videu si můžete prohlédnout, jak A380 společnosti Emirates s polepem United for Wildlife šíří své poselství po celém světě; zde pak výběr fotografií fanoušků z celého světa.

O nadaci United for Wildlife

United for Wildlife představuje dosud nevídané spojenectví sedmi nejvýznačnějších světových organizací věnujících se ochraně přírody a Královské nadace vévody a vévodkyně z Cambridge a Prince Harryho. Cílem spolupráce organizací Conservation International (CI), Fauna & Flora International (FFI), International Union for Conservation of Nature (IUCN), The Nature Conservancy (TNC), Wildlife Conservation Society (WCS), WWF-UK, Zoological Society of London (ZSL) a Královské nadace je stanout v čele globálních snah o účinné odstranění největších nešvarů v oblasti ochrany přírody.

United for Wildlife věří, že s podporou Královské nadace se podaří k těmto otázkám přilákat pozornost široké veřejnosti. Aktuálně největším problémem je přitom podle všech spolupracujících organizací rapidní rozmach nelegálního obchodu se vzácnými zvířaty žijícími ve volné přírodě. Nezákonné obchodování má devastující vliv na populace volně žijících jedinců některých největších a nejznámějších živočišných druhů této planety: slonů, nosorožců nebo tygrů. Ohrožuje však i celou řadu méně známých zvířat, jako jsou například luskouni.

Prezident letecké společnosti Emirates Sir Tim Clark se stal členem mezinárodní pracovní skupiny nadace United for Wildlife pro přepravu nezákonných výrobků ze vzácných zvířat, která se snaží zabránit možnostem přepravy tohoto zboží. Pracovní skupina, v jejímž čele stojí někdejší britský ministr zahraničních věcí Lord Hague, sdružuje vrcholné zástupce předních dopravců a organizací působících v tomto oboru, kteří předkládají praktická doporučení pro snižování ilegálního obchodu s výrobky ze vzácných zvířat.

Více informací naleznete na adrese visit www.unitedforwildlife.org.

Reklama