Z praktických důvodů i letní lenivosti rády zapomínáme na make-up a chceme se pochlubit zdravě opálenou pokožkou. Jenže právě teď v létě se často objevuje akné a kvalita pokožky se celkově horší, což nás od pohodlí a bezprostřednosti často odrazuje. Na vině je horko a zvýšené pocení, které přispívá k ucpávání pórů a vzniku pupínků. V teplém letním počasí se navíc póry roztahují a více do sebe nasávají nečistoty, jako je prach, smog nebo make-up a další kosmetika. Jak si tedy užívat léta a být přitom stále atraktivní?

Receptů, jak na akné vyzrát, existuje celá řada. Někdo je zastáncem tradiční medicíny a doporučuje léky, mastičky a léčivé krémy. Jiní zase nedají dopustit na časté umývání a odmašťování pleti. Možná jste se setkala i se zaručenými recepty, jak zatočit s akné úpravou jídelníčku. Jedna věc je ale jistá, pokud se pupínky a následně jizvičky po nich na obličeji objeví, nechceme je vystavovat na odiv. Místo jejich léčby ale většinou raději utrácíme za drahé krycí make-upy a korektory, než abychom hledaly způsob, jak se s těmito nedokonalostmi definitivně rozloučit.

5f30feaa88f81l-mest2.jpg

Tip: Jak na ošetření drobných ran se dozvíte zde

Zázračný lékařský med

Pokud akné trpíte, jistě znáte i problém jménem jizvičky. Nemusí jít o nijak vážný projev, stačí pár zanícených pupínků, abyste věděla, jak nevzhledné a dlouhodobé či dokonce trvalé stopy mohou na pleti zanechat. Zkuste se jich zbavit díky medu. Ovšem pozor, nenanášejte na pleť běžný konzumní med. Ten totiž obsahuje bakteriální spóry, které by stav vaší pleti mohly ještě zhoršit. V tomto případě mluvíme o takzvaném lékařském medu, který je zbaven všech dráždivých látek, nesmí obsahovat antibiotika, herbicidy, pesticidy, těžké kovy nebo jiné nečistoty, ale zachovává si všechny své přírodní hojivé účinky. Je ceněný zejména pro své antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti a také pro schopnost stimulovat růst nové tkáně, což je prospěšné právě při léčbě akné a jím způsobených jizviček. Pokud využijete k zacelení těchto drobných ranek právě účinky lékařského medu, pomáháte tak tělu v jeho vlastním přirozeném procesu hojení.

Pomoc lékařského medu můžete využít i pro ošetření pozůstatků dalších zdravotních a kosmetických neduhů, například oparů. Pokud se objeví opar, osvědčené virucidní prostředky ho dokážou během týdne až dvou zahojit. Ne vždy si ale dokážou poradit s jizvou nebo flíčkem, který na místě výsevu zůstává. I v tomto případě pomůže lékařský med, který místo zklidní a zacelí.

Na bázi lékařského medu a několika dalších přírodních látek je postaven gel L-MESITRAN® SOFT, který hojí větší i menší rány ve všech fázích. Bude vám skvělým pomocníkem nejen pro léčbu puchýřků po oparech nebo jizviček po akné. V domácí lékárničce ho využijete i pro ošetření běžných malých úrazů, jakými jsou odřeniny, malé řezné ranky, popáleniny 1. a 2. stupně nebo puchýře. Účinně pomáhá zklidnit a hydratovat pokožku podrážděnou sluníčkem a jeho účinky oceníte i po poštípání hmyzem.

Vědci v holandských laboratořích navíc zkoumají antivirové účinky lékařského medu proti viru Herpes Simplex, který opar způsobuje, a dosavadní výsledky jsou velmi nadějné. V současnosti probíhá v Česku studie, která zkoumá klinické výsledky přípravku L-Mesitran® SOFT v léčbě oparu. Pokud se do ní chcete zapojit, můžete tak učinit na Facebooku Rychlé hojení ran.   

l-mes-1.jpg

Přesvědčte se o hojivých vlastnostech gelu L-MESITRAN® SOFT sami a vyzkoušejte ho na vlastní kůži. Přípravek je k dostání v kamenných i internetových lékárnách nebo přímo na webu L-Mesitran.cz

L-Mesitran Soft je zdravotnický prostředek třídy IIb. CE 0481. Pečlivě si přečtěte návod k použití.
5f27d1e94ab79obrazek.png

Reklama