61de9f8ec10facl.jpg
Foto: Shutterstock

Slábnutí a vypadávání vlasů může mít mnoho příčin. Způsobují ho některé nemoci, ale třeba i hormony nebo stres. Jednou z přírodních cest, jak vlasům pomoci, aby byly hustější, méně padaly a působily zdravě, je rozmarýnový olej.

Jeho schopnosti okomentovala pro magazín Today dermatoložka Michelle Henry. „Rozmarýnový olej odpovídá 2,5% minoxidilu, což je docela působivé. Tento olej je také něčím, co lze používat i během těhotenství nebo je vhodný pro pacienty, kteří buď z nějakého důvodu nechtějí používat minoxidil, nebo ho špatně snáší,“ uvedla dermatoložka.

Minoxidil je účinnou látkou, která se používá při padání vlasů. Rozšiřuje cévy a vlásečnice, díky čemuž se do vlasových folikulů dostane více živin a kyslíku. To jim přináší energii pro tvorbu nových vlasů.

Přestože u rozmarýnového oleje si odborníci zatím nejsou zcela jistí, jak funguje, hovoří se o tom, že zlepšuje cirkulaci v oblasti vlasové pokožky a jeho výhodou je také to, že je protizánětlivý. Dermatoložka doporučuje před použitím smíchat rozmarýnový olej s nějakým dalším nosným olejem, jako je třeba hroznový nebo kokosový. Dobré je tuto směs dvakrát denně vmasírovat do pokožky na hlavě. Další možností je zakoupit produkty na vlasy, které rozmarýnové oleje obsahují.

Zdroje: folikuli, Today, Drug Design, Development and Therapy