Horké jarní a letní dny, na to se většinou těšíme celu zimu, kdy se musíme balit jako cibule, ale pak přijde opravdu teplé počasí a my často zjišťujeme, že chodit do práce s „koláčem na zádech“, upocené a oblečené tak, že se celý den cítíme mizerně, to není žádná hitparáda. Užívat si teplíčko totiž není jen tak. Když se totiž ta městská betonová džungle rozpálí na maximum, jsou na to krátké i ty nejmenší a nejtitěrnější kousky, které máte v šatníku. A co si budeme povídat, váš zaměstnavatel asi příchod v bikinách do kanceláře příliš neocení. Pokud se tedy nechcete potit už od samého rána, přeorientujte se při oblékání na přírodní materiály a ty, co jsou prodyšné a vzdušné.
Zapomeňte na úplné umělotiny, v létě mají zelenou zejména materiály jako bavlna, len, hedvábí nebo třeba bambus. A pokud přeci jen nějakou přísadu, sáhněte po viskóze, která je savá, chladivá a příjemná na těle.

Zara, 899 Kč

H&M, 349 Kč

Rady a tipy

  • Dejte přednost vzdušnosti a outfitům, které jsou spíše volné a plandavé, před těmi upnutými a úplně na tělo.
  • Outfity z přírodních materiálů jsou tou nejlepší volbou. Věřte, že si je zamilujete hned na první ponošení.
  • Nejdostupnějším materiálem je bavlna. Díky svým vlastnostem perfektně saje a pohlcuje pot i maz, navíc je prodyšná. Od hlavy až po paty ji ale nenoste. Vypadala byste jako na cestě do fitka.
  • Pokud byste do nějakého materiálu měla investovat, je to len. Chladí, vypadá skvěle na těla a je výrazně odolnější než bavlna. Košile z tohoto materiálu jsou navíc tuto sezonu super in, tak máte o důvod víc, proč ji vlastnit.

Zara, 899 Kč

  • Také vsaďte na průstřihy, výstřihy a jiné rafinované vychytávky na oblečení. 
  • Co se týče bot, rozhodně se v tropech vyhýbejte super vysokým podpatkům. Nohy se potí, kůže se snadno odře a vy si tak zbytečně zaděláte na puchýře. Raději volte pohodlnější placaté sandálky nebo trendy pantofle.

Zara, 1299 Kč

H&M, 1799 Kč

Mohlo by vás také zajímat:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama