Říká se, že každý je svého štěstí strůjce. Ale platí to i při výskytu hemoroidů? Někdy jsou příčiny dány geneticky, ale často může za hemoroidy naše vlastní lehkovážnost.

Dvoudílný cyklus o hemoroidech se v minulé části zaměřil na jejich obecnou charakteristiku. Dnes se společně podíváme na různé způsoby, které mohou tomuto problému předejít, nebo jej dokonce i odstranit.

Hemostop

Citrusové plody mají velký vliv na zpevnění žilních stěn, a proto se výborně osvědčily v boji s hemoroidy.

Správný jídelníček je základ

Je vhodné zvýšit příjem vitamínu C, vlákniny a ovoce. Hrušky, borůvky, švestky, meruňky, banány, čočka, ovesné vločky, sója, fazole, neloupaná rýže, kedlubny, brambory, ořechy a sušené ovoce. Z ovoce jsou naprosto ideální sušené švestky a sušené fíky. U sušeného ovoce volte nesířené bioprodukty. V neposlední řadě se zaměřte na citrusy, které obsahuji přirozené flavonoidy. Ty mají obrovský vliv na zpevnění žilních stěn. Vyhněte se naopak stravě, která má močopudné účinky. Rovnou zapomeňte na kofeinové a alkoholické nápoje. Nedoporučují se také mléčné výrobky, jelikož způsobují tvrdší stolici.

Spěchat se při problémech s hemoroidy rozhodně nevyplácí.

Hemostop

Dobrá rada nad zlato!

  • Neseďte bez přestávky déle než 45 minut, dělejte si aktivní přestávky. Máte-li sedavé zaměstnání, zaměřte se na výběr správné židle, která nemá ve svém středu otvor. Mezera uprostřed způsobí, že právě oblast konečníku se může více vytlačit a žíly roztáhnout.
  • Udržujte pravidelnou přiměřenou fyzickou aktivitu, která podpoří pravidelné vyprazdňování. Stačí krátké procházky nebo relaxační cvičení. Nevhodná aktivita je jízda na kole.
  • Nepotlačujte první nutkání na stolici a pomalu se vyprázdněte. Rozhodně nespěchejte.
  • Při potížích s hemoroidy nikdy nepoužívejte projímadla.
  • Používejte měkký, neparfémovaný toaletní papír. Oblast konečníku otřete speciálním zvlhčeným ubrouskem určeným pro intimní hygienu.
  • Zvolte vhodného pomocníka z lékárny, který uleví vašim potížím. Vyzkoušejte zdravotnický prostředek Hemostop®Gel Max. Jeho unikátní složení obsahuje kombinaci dubové kůry, boswellie, Aloe vera a dalších devíti bylin působí již při prvotních problémech spojených se zrodem hemoroidů (svrbění, štípání a pálení konečníku).

Hemostop®Gel Max využívá ve svém složení boswellii prokazující mimo jiné stahující antioxidační vlastnosti přispívající k rychlé úlevě od hemoroidů. Navíc obsahuje Aloe vera pro zklidnění pokožky při podráždění a svědění v oblasti konečníku. Vyzkoušejte kvalitní zdravotnický prostředek Hemostop®Gel Max.

Přípravek je vhodný a bezpečný i pro těhotné a kojící ženy.

Hemostop

Hemostop®Gel Max – zdravotnický prostředek při hemoroidech.

Reklama