Střevní mikroflóra u každého člověka sehrává zásadní roli v oblasti podpory celkového zdraví. Jakékoliv narušení rovnováhy v jejím množství nebo složení může vyvolat nežádoucí imunitní reakci nebo zažívací problémy. Některé kmeny rodu Lactobacillus disponují řadou příznivých účinků na náš organismus.

Jako složka výživy mají probiotika protiinfekční účinky, stimulují imunitu, snižují riziko vzniku alergií a příznivě ovlivňují průběh zánětu.

imunel

Jaké vlastnosti mají mít probiotika

Světová zdravotnická organizace probiotika definuje jako živé mikroorganismy lidského původu, které aplikovány v adekvátním množství, působí příznivě na zdravotní stav hostitele. K nejčastěji používaným kmenům probiotik patří laktobacily a bifidobakterie, jelikož střevo je jimi přirozeně osídleno. Vlastnosti a funkce jednotlivých probiotik se liší v závislosti na jejich genetické výbavě.

S ohledem na působení v lidském organismu se od probiotik „nové generace“ vyžaduje, aby:

  • produkcí antimikrobiálních látek a zabráněním přilnutí patogenů na sliznici střeva podporovalo bariérovou funkci střeva
  • inhibovalo přerůstání patogenů ve střevě
  • mělo pozitivní vliv na střevní motilitu (stimulace vylučování toxinů z těla)
  • vyznačovalo se imunomodulačním efektem

Proč právě Synbiotec

Klinické testy prokázaly, že probiotické kmeny Lactobacillus rhamnosus IMC 501® a Lactobacillus paracasei IMC 502® mají mimořádnou přilnavost ke střevní sliznici, a z toho vyplývající imunomodulační vlastnosti. Zmírňují gastrointestinální obtíže, zlepšují pravidelnost stolice a usnadňují vyprazdňování střevního obsahu, vykazují silnou antioxidační aktivitu, čímž neutralizují působení reaktivních forem kyslíku. Dále byla prokázána antigenotoxická a antimutagenní aktivita (tzn. ochranný vliv probiotik Synbiotec před rizikem karcinogeneze) vůči tělu škodlivým látkám. Oba kmeny se v příznivém působení na lidský organismus vzájemně podporují, vykazují silný synergický účinek.

Tato probiotická kultura byla v r. 2001 získána ze stolice starší generace Italů a patentována Universitou di Camerino pod souborným názvem Synbiotec. Při výrobním procesu je garantována vysoká kvalita a stabilita, Synbiotec neobsahuje alergeny (ořechy, vejce, mléko, lepek).

Novinka z Madety na českém trhu

Společnost Madeta nyní uvádí na trh jogurtový nápoj Imunel, který je obohacen o probiotickou kulturu Synbiotec. Tento nápoj podporuje zdravou střevní mikroflóru, má nízký obsah tuku a lahodnou sladkokyselou chuť. Vyrábí se s jahodovou a brusinkovou příchutí, ale je dostupný i v provedení „nature“. Konečná cena pro spotřebitele byla pro všechny 3 chuťové varianty stanovena na 21,90 Kč.

Reklama