Léčivé účinky rašeliny jsou známé již po staletí. V současné době je rašelina velmi oblíbenou součástí lázeňských procedur. Rašelina je organická hmota, která vznikala tisíce let, a to již od čtvrtohor. Jedná se o přírodní usazeniny, které vznikají rozkladem různých rostlin, mechů a stromů ve vlhkém a močálovém prostředí v místech bez přístupu kyslíku. Rašelina je bohatá na velké množství látek a minerálů, které blahodárně působí na celé tělo.

rašelina

V dubnu jsem měla možnost vyzkoušet nabídku různých procedur v Lázních Kostelec u Zlína. Potřebovala jsem relax a odpočinek, tak jsem se těšila, jak si v Lázních Kostelec odpočinu a užiju si masáží a skvělých procedur. Musím říci, že to bylo skvělé. Zázemí, kam se chodí na procedury je krásně zrekonstruované, cítila jsem se tam uvolněně a užila jsem si to. A rašelinový zábal jsem nemohla vynechat!

V Lázních Kostelec u Zlína si můžete dopřát zázračné účinky rašeliny hned v několika variantách. První možností je koupel s rašelinovým extraktem. „Koupel obsahuje extrakt z čisté léčivé rašeliny, má prohřívací efekt a aplikuje se při revmatických a artritických obtížích, svalové únavě či po sportovních výkonech. Pomáhá při léčbě dermatologických problémů, jako jsou lupénka, atopický ekzém nebo akné. Má také výrazné detoxikační vlastnosti,“ doplňuje Jiří Fadler, obchodní ředitel Lázní Kostelec u Zlína.

rašelina

Další možnou procedurou je rašelinový tepelný zábal. Rašelinové zábaly mají své nezastupitelné místo v rámci léčby a prevence chronických onemocnění. Jedná se o jednorázové, velmi teplé zábaly s minimální teplotou 40 °C, které působící postupným prohříváním postižené oblasti. To má za následek lokální překrvení, a tím urychlení látkové výměny. Zábaly jsou vhodné zejména při pohybových a revmatických potížích.

Účinky rašeliny v bodech aneb s jakými problémy vám tento zázrak pomůže:

  • revma, bolesti kostí a kloubů
  • nervová onemocnění
  • artróza
  • nemoci dýchacích cest
  • kožní onemocnění, jako jsou ekzémy, lupénka, akné
  • urologická a gynekologická onemocnění
  • choroby trávicího systému
  • zlepšuje činnost svalstva a kloubů

rašelina

V květnu si můžete v Lázních Kostelec vychutnat Májový speciál, který je určen především pro seniory, ale využít ho mohou všichni, kdo chtějí vyzkoušet blahodárné působení rašeliny na vlastní kůži. Balíček obsahuje koupel s rašelinovým extraktem i rašelinový tepelný zábal. Mezi další procedury patří sirná či perličková koupel, ruční masáž či parafínový zábal. Po Májovém speciálu budete odjíždět jako znovuzrození, plní energie a chuti do života.

Více informací naleznete na www.hotelkostelec.cz.