Každá zahrada je jiná a variabilita možných produktů a jednotlivých komponentů uspokojí každého zahradníka. My jsme vyzkoušeli tyto výrobky:

Do testování se pustila naše kolegyně Klára. Bydlí v domku za Prahou s velkou zahradou.

Zahrada je moje hobby, baví mě neustále zasazovat nějaké rostliny a zvelebovat části zahrady, které ještě nabízejí prostor pro nový vzhled. Za naší zahradou je ještě část pozemku do strmého kopce, který patří k nádraží. Byl velmi zarostlý všemožným plevelem a neuspořádanými keři, takže jsem se rozhodla ho upravit a osázet hezkými květinami. Je zde sice hodně suchá a kamenitá půda, ale když jsem si udělala osazovací plán a zaměřila se na nenáročné rostliny, které mají rády sucho, povedlo se mi tento kout pozemku hezky „zkulturnit“. O to mám ale víc práce s pletím plevele a zaléváním.
60bf5d32612adblobid0.jpg
Foto: Klára Křížová

Testovala jsem tyto produkty, které mi pomáhají se zaléváním

60bf5d32435a2blobid1.jpg
Foto: Klára Křížová
60bf5d3281facblobid2.jpg
Foto: Klára Křížová

Zavlažovací pistole FiberComp™, multi

60bf5d32a5d1fblobid3.jpgZavlažovací pistole je velmi praktická. Je bytelná a pevná, takže se nebojím, že by vydržela krátkou dobu, jako jiné tyto koncovky. otáčením lze nastavit 5 tvarů vodního proudu: mlha, sprcha, ploché, bublinový rozstřik nebo tryskání. Rukojeť FiberComp ™ je dvakrát odolnější a má pohodlné ovládání průtoku vody palcem. Má univerzální připojení, takže ji můžete bez problémů připojit i na systémy od jiných značek.

Vozík s bubnem a hadicí M, 13 mm (1/2”), dosah 21,5 m

a2.jpgVozík s bubnem a hadicí je pro mé zavlažování komfortem. Nikde nepřekáží, mám ho uschovaný v zahradním domku a je po ruce, když ho potřebuji pro zalévání. Pro mě je hlavní, že je lehký a dobře se s ním manipuluje. Žádná dřina. Má kolečka, takže si s ním v pohodě dojedu ke koncovce s vodou, napojím ho a bez starostí zalévám. Má 20 m dlouhou hadici, což je pěkný rozsah pro zalévání větší zahrady. Mám možnost hadici napojit ve dvou místech zahrady, takže si vozík s hadicí pohodlně převezu tam, kde ho potřebuji. Baví mě, že má integrovanou úložnou skříňku, která obsahuje zavlažovací koncovku, univerzální spojku na kohoutek, travní hrot pro stabilizaci bubnu na trávníku a podporu pro zavlažovací koncovku jako zavlažovače. Jako u ostatních produktů - univerzální připojení je kompatibilní s ostatními značkami. Je s ním radost zalévat!

Zavlažovací časovač, dva výstupy

a3.jpgJestliže chodíte do práce, jedete na dovolenou, prostě jste nějaký čas mimo svou zahradu, oceníte stejně jako já zavlažovací časovač, který má dva výstupy. Velmi snadno si naprogramujete čas, dobu trvání a frekvence zavlažování nezávisle pro každý vývod. Dobu zavlažování lze nastavit v rozmezí 1 až 240 min, když venku prší, lze zálivku bez vlivu nastavení přerušit. My máme na tento vychytaný časovač připojenou prosakovací hadici, která nám takto zavlažuje zasazenou zeleninu ve skleníku. Víme, že i když je teplo a rostliny ve skleníku potřebují vláhu, časovač a prosakovací hadice vše zvládnou a můžeme být beze stresu, protože mají dostatečnou vláhu.

Prosakovací hadice 15 m

a4.jpgProsakovací hadice, kterou používáme má délku 15 m. je to plně dostačující našim potřebám – máme větší skleník, kde jsou zasazena rajčata, okurky a další zelenina. Hadici jsme hezky nasměrovali ke každé rostlině. Výhodou je přímé zavlažování rostlin ke kořenům, což je pro ně zdravé, snižuje riziko onemocnění a zvyšuje úrodu. Díky prosakovací hadici šetříme vodu, hadice spotřebuje až o 70% méně vody než standardní zavlažovače tím, že snižuje odpařování a odtok vody a nestříká mimo rostliny. Jeden konec hadice je uzavřený zátkou pro natlakování hadice a prosakování, druhý konec má univerzální spojku s ventilem on/off pro regulaci průtoku vody. Pokud bych chtěla, hadici je možné zkrátit na požadovanou délku běžnými nůžkami, otevřený konec hadice se jednoduše zazátkuje. Univerzální připojení je kompatibilní s ostatními značkami. Je to opravdu vychytané!

Zavlažovací tyč Comfort, 3 funkce

obrazek.pngProtože zalévám také v terénu, v kopcovité stráni, musím velmi pochválit zavlažovací tyč.
Velmi dobře se drží a je lehká. Při tom má slušný výkon - otáčením hlavy s povrchem SoftGrip ™ lze nastavit 3 tvary vodního proudu: tryska, sprcha a mlha. Zavlažovací hlava jde vyměnit, během, zalévání jí lze naklápět v rozsahu 180 ° pro přesné zavlažování v hůře dostupných místech, což se mi při zalévání v kopci velmi hodí. Průtok vody pohodlně reguluji palcem, tímto pohybem plynule nastavuji průtok vody od maxima až po úplné zastavení vody. Zavlažovací tyč jsem si tak oblíbila, že s ní zalévám všechny rostliny, nejen ty, na které nedosáhnu.
60bf5e503b2d4obrazek.pngMusím říci, že zavlažování s těmito pomocníky mě moc baví!

Kompletní sortiment od kohoutku po rostlinu

Produkty Fiskars pro zavlažování nejsou jen jednotlivé díly, ale vycházejí z koncepce „Od kohoutku po rostlinu“. Všechny díly jsou vzájemně kompatibilní a doplňují se.

Více najdete na Fiskars.cz

Systém spojek a redukcí umožňuje hladce začlenit díly pro zavlažování, které již máte pořízeny od jiných výrobců. Produktovou řadu doplňují například zavlažovací časovače, průsakové hadice, zavlažovací tyče, rotační zavlažovače a další produkty celé široké řady zavlažování.
 

Reklama