sval

Čím dál oblíbenější je nejen u českých sportovců, ale i běžných smrtelníků taková malá vychytávka, která prakticky cvičí za vás. Svalová elektrostimulace prý výrazně pomáhá při regeneraci svalů, odstraňuje bolesti, je účinná rovněž při redukci hmotnosti i v boji s celulitidou. Nebyla bych to já, aby se mi nezachtělo něco takového vyzkoušet.

Domluvila jsem si vypůjčení přístroje Compex FIT, který se tváří, jako by byl designem i funkcemi navržen přímo pro potřeby nás, žen. Umí totiž tvarování stehen, hýždí, paží, snížení objemu pasu, rozvoj svalů ramenou, prevenci celulitidy, několik druhů masáží a úlevu od akutní i chronické bolesti. Právě kvůli tomu poslednímu jsem se na tu malou bílou krabičku těšila nejvíc a slibovala si, že mě moje záda aspoň chvíli nechají žít.

„Elektrostimulaci jsem poznal ve spojitosti s rehabilitací a regenerací, kde ji využívám opravdu dnes a denně. Ovšem nejoblíbenějším programem celé naší rodiny bude zřejmě relaxační masáž,“ nechal se slyšet Jiří Mužík, český čtvrtkař a překážkář. To se vám, Jirko, vůbec nedivím.

Poprvé jsem se lekla

elektro

Tady je dobré vědět, že ne vždy bychom měli dát na první dojem. Elektrody, které jsem si musela přilepit na tělo, abych se následně mohla poprat s chobotnicí, tedy s kabely vedoucími z bílé krabičky, pěkně zastudily. A taky mě nikdo nevaroval, že jejich sundávání bude i s depilací. Ovšem to mezitím docela ušlo.

Pro první použití jsem se rozhodla tak, jak by se asi rozhodla většina z vás. Program na snížení obvodu pasu. Prvních pár minutek (celý program trvá asi kolem dvaceti minut) jsem musela bojovat s trochu nepříjemným pocitem z elektrických impulzů, zatímco jsem sledovala displej, na kterém běželo odpočítávání.

 Ale jde o zvyk. Později už jsem zesilovala intenzitu. Nabyla jsem přesvědčení, že se mi stahují úplně jiné svaly, než které jsou zapojeny při cvičení. Otázkou zůstává, zda je to plus, nebo ne.

Podruhé jsem si zacvičila

elektro

Další den, již poučena, že je lepší elektrody nejprve zahřát v dlaních, jsem se rozhodla vyzkoušet prevenci celulitidy a tvarování. Obojí spočívalo, stejně jako moje první seznámení, ve střídavém napínání a povolování svalů. U celulitidy jsem stihla napsat článek na další den. U formování paží se moc psát nedalo. Věřím, že při vyšší intenzitě bych si dokázala nafackovat.

Den nato mě bolely svaly jako po zvedání činek. Začala jsem věřit, že na tom vážně něco bude.

Potřetí jsem si to užila

elektro

Netrvalo dlouho a začala se mi ozývat záda. To byla správná chvíle pro malou bílou krabičku. Pokud chcete masáž zad, je dobré mít po ruce někoho, kdo vám pomůže s přikládáním elektrod. Člověk je bytost nedokonalá a nedosáhne si všude.

Na rozdíl od formovacích programů nejsou ty masážní založeny na stahování svalů. Místo toho se dostavilo slabé a příjemné brnění v místě, kde byly přiloženy elektrody. Na chvíli jsem usnula.

Protože času na ozkoušení bylo málo a viditelné výsledky se mají dostavit až za šest týdnů, nemůžu vám bezpečně říct, jestli zeštíhlovací a tvarovací programy skutečně fungují. Leč byla jsem předem upozorněna, že elektrostimulace, ačkoliv se reklamy občas tváří jinak, je pouze doplněk k dalším aktivitám a zdravému životnímu stylu. S přístrojem samotným se nadváhy zkrátka nezbavíte, nebudete-li k tomu cvičit a zdravě jíst.

Pokud by se vám zachtělo si něco podobného pořídit, ale chybí vám potřebné finance, vězte, že k dostání jsou i levnější varianty elektrostimulace. Ceny se pohybují od 2500 korun za ten nejlevnější.

Reklama