V minulém článku jsem se vám svěřila, že se chystám do MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie, na ošetření botulotoxinem. Mám ráda novinky z estetické medicíny, zajímám se o ně a ráda podstupuji zákroky a ošetření, které jsou přínosem pro lepší vzhled. Myslím si, že je dobře, když stárnoucí žena může investovat do své krásy, do svého vzhledu. I když čas se nezastaví a vrásek bude přibývat, je možné tento proces alespoň pozastavit, a pak se cítit lépe. Přesně takový pocit mi ošetření botulotoxinem přineslo.

botox

Po domluvě s korektivní dermatoložkou, MUDr. Ivou Obstovou z MEDICOM Clinic, jsme se rozhodly aplikovat botulotoxinu do čela, do vrásky nad kořenem nosu, a nakonec i pro malé množství této látky aplikované do oblasti nad horním rtem, kde se mi poslední dobou také začaly vytvářet drobounké svislé vrásky. Paní doktorka mi navíc vysvětlila, že botulotoxin zároveň působí jako skvělá prevence pro oddálení tvorby vrásek i pro zpomalení jejich dalšího prohlubování. Potvrdila mi, že čelo bude po aplikaci botulotoxinu krásně vyhlazené a malá oblast pokožky nad horním rtem bude na první pohled více svěží.

bot

Stačí jen malé množství

Překvapilo mě, že samotná aplikace této látky drobnou jehličkou není člověku nijak zvlášť nepříjemná. Vlastně stačilo jen několik drobných vpichů během několika málo minut a bylo hotovo. Výsledek ošetření jsem na sobě viděla už po prvních dvou dnech a musím říct, že jsem z něj byla, a samozřejmě stále jsem, přímo nadšená. Čelo i horní ret mám skoro bez vrásek, přitom můj obličej působí přirozeně. Ostatně na dojmu přirozenosti si na této klinice dost zakládají. I paní doktorka mi proto hned na začátku pověděla, že raději použije menší množství látky a kdyby mi výsledek přišel málo patrný, můžu se jí po 1–2 týdnech přijít ukázat a ještě mé čelo a oblast nad horním rtem botulotoxinem doošetříme. Za takový přístup jsem byla samozřejmě ráda. Přišlo mi to rozumné.

botox

Pochvala od kamarádek

Mimochodem včera jsem byla na setkání s kamarádkami – spolužačkami ze střední školy. Aniž by tušily, že jsem tohle ošetření před pár dny podstoupila, v průběhu večera mi několikrát řekly, jak dobře vypadám, že mi to sluší a jak prý to dělám, že nemám vůbec unavený obličej. Jejich bezprostřední reakce mě moc potěšila a ještě víc mě ujistila v mém nadšení z výsledku. Něco takového umí zkrátka nejvíc ocenit stejně staré ženy, které také řeší vrásky a stárnutí. Samozřejmě jsem jim tedy prozradila, kde a jak jsem si k té odpočatější a mladší tváři pomohla a tohle ošetření jim vřele doporučila, stejně jako ho můžu doporučit i vám.

botox

Pokud tedy i vás trápí vrásky kolem očí, úst, na čele nebo nad kořenem nosu, určitě by vám aplikace botulotoxinu také pomohla. Efekt ošetření je sice časově omezený – vydrží okolo půl roku – nicméně potom si jej přece bez problémů můžete zopakovat. Za sebe proto opravdu doporučuji. Mám upřímnou radost, jak teď vypadám!

 

Jak látka botulotoxin v kůži pracuje?

Botulotoxin dočasně přeruší nervové spojení v mimických svalech. Svaly tedy pojednou nedostávají signál ke stažení a odpočívají. Vrásky se tím pádem ani nemají jak vytvářet, proto se můžete aplikací botulotoxinu vlastně i odnaučit nevědomému mračení. Dočasně přerušené nervosvalové spojení se však po několika měsících obnoví. Délka účinku botulotoxinu je individuální, obvykle se však jedná o dobu 3–6 měsíců. 

Více informací o aplikaci této látky najdete přímo na webových stránkách kliniky MEDICOM Clinic, kde nabízejí širokou škálu dalších ošetření z pole estetické medicíny, laserové dermatologie a plastické chirurgie.

A můj další tip na ošetření, které jsem si vyzkoušela doslova na vlastní kůži? Jednoznačně hloubková hydratace pleti. Trápí-li vás po zimě unavená a zašedlá pleť se sklony k šupinatění či pnutí, věřte, že bude pro vaši tvář, případně i krk či dekolt právě tzv. mezoterapie správná volba! Report přímo z průběhu ošetření, které jsem před časem podstoupila na téže klinice, si můžete přečíst zde: Vyzkoušeno: Mezoterapie mojí pleti vážně prospěla!.

medicom

Čtěte také: