Partnerem naší akce byla značka Nowaco a my jsme měli možnost ochutnat filé z mořských štik z Kanady a Argentiny a „svíčkové“ filé z tresky z Aljašky. Recepty, jak si poradit s filé, jak je ochutit a zpracovat vás jistě budou inspirovat!

Pro tento recept jsme zvolili „svíčkovou“ z tresky z Aljašky. Byla naprosto skvělá! Tento recept nadchnul všechny účastníky akce! Originální příprava, pečení jednotlivých porcí samostatně v pečícím papíře zajistilo, že ryba byla krásně šťavnatá a její chuť se propojila s ostatními ingrediencemi. Určitě vyzkoušejte, například když vám přijde návštěva a vy ji budete chtít ohromit zajímavým jídlem.

Výborná ryba v papilotě

Připravit se tak dá jakákoliv ryba, my jsme vyzkoušeli „svíčkovou“ z tresky z Aljašky od Nowaco. Kouzlo této přípravy spočívá v uzavření připravené ryby do jakéhosi balíčku, který vyrobíme z pečícího papíru nebo alobalu. Tento balíček potom pečeme v troubě. A když ho rozbalíme, omráčí nás dokonalá vůně a potěší jemná chuť.

Do papiloty zabalíme vždycky rybu, kterou osolíme a ochutíme bylinkami. Doplníme ji zeleninou, sýrem, případně trochou omáčky, smetanou.
Dají se zrealizovat dva způsoby balení - do pečícího papíru i do alobalu. Výsledek je srovnatelný, ale balíček z pečícího papíru se nám líbil více vzhledově. A to je taky důležité. Hlavní je, balíček důkladně přehnout, aby se utěsnil a neutíkala ani vůně, ani šťáva.

Hotové balíčky pečeme v troubě vyhřáté na 200 °C, přibližně 15 až 20 minut. Záleží i na velikosti ryby, kterou připravujeme. Vyšší filé budeme pochopitelně péct o něco déle.

Kombinace, které můžete vyzkoušet:

  • rybí filé, rajčata, papriky, cuketa, sůl a pepř, rozmarýn
  • rybí filé, cuketa, papriky, sůl a pepř, bešamel
  • rybí filé, sůl a pepř, camembert, jarní cibulka
  • rybí filé, cherry rajčata, houby, česnek, kopr, sůl a pepř
  • Výborná ryba v papilotě

Tento je recept je naprosto skvělý!

Více informací se dozvíte zde.

Přečtěte si také:

Reklama