Rozhodl jsem se vyzkoušet povolání vizážisty. Za oběť se mi dobrovolně přihlásila paní Jiřinka, kterou na líčení přivedla moje instruktorka Zuzana Hainallová - ano, naše čtenářka Anai. Jak jsem se na Jiřince vyřádil, zjistíte v této reportáži...

Umíte se dobře líčit? Jestli ano, asi vám přijde zbytečné navštěvovat vizážistu. Já jsem si ale tohle povolání, které pomáhá ženám v tom, aby byly vždy perfektní a krásné, chtěl vyzkoušet. Tak jsem oslovil naši čtenářku Zuzanu Hainallovou alias Anai, která je profesionální vizážistkou, aby mě do tajů svého řemesla zasvětila. A to hned v akci.

Zuzana mi do redakce přivedla paní Jiřinku, která byla ochotná nechat se mnou „zřídit“. Jak to celé dopadlo?

Odličování jsem nechal na Zuzce. Tady si můžete paní Jiřinku prohlédnout bez...

vizazistou

Kterak jsem byl dopředu vystrašen

Hned první dvě věci, které jsem se o paní Jiřince dozvěděl, byly, že je sama vizážistkou a Anai ještě s lehkým úsměškem dodala: „Jiřinka je takový vizážistický oříšek - jsem na tebe docela zvědavá."

Páč jsem chlapec odvážný, nezalekl jsem se a směle se vrhnul do díla. Samozřejmě jsem se nechal vést, protože jsem nikdy nikoho nelíčil, kromě sebe samotného při různých taškařicích.

Akce!

A tak jsme začali. Nejprve jsem Jiřince nanesl make-up. Naučil jsem se při té příležitosti, jak rozpoznat, který odstín k jaké pleti patří, a také to, že si vizážista připravuje „serepetičky“ pěkně na hranu levé ruky.

No, hurá do boje. Takže Jiřinku pěkně potečkovat a roztírat od nosu do krajů a pod sanicí do ztracena...

vizazistou

Když byl make-up nanesen, následovalo pudrování - to jako tím velkým štětcem.

vizazistou

Pudr jsem nanesl celkem hladce, teď bylo zapotřebí nalíčit líčka tvářenkou. Původně jsem zvažoval styl „Marfuša“, leč nakonec jsme se dohodli na trochu konvenčnějším provedení...

vizazistou

Jiřinka se při tvářích tvářila celkem spokojeně. Následovaly však oči. Na těch jsme strávili nejvíc času, protože se na ně patlá nejvíc věcí. To máte stíny několika barev, tužka na obočí, linka nad řasy, řasenka... tak přesně v tomhle pořadí vidíte celou oční peripetii na následujících fotkách - stíny jsem zvolil dofialova, protože mi přišlo, že to půjde Jiřince k vlasům...

Stíny

vizazistou

Obočí

vizazistou

Linky

vizazistou

Řasy

vizazistou

Když už měla Jiřinka oči dokonale zdevastované od mého nepříliš šetrného zacházení (zpětně se jí za to omlouvám), přišla na řadu závěrečná tečka - rty!

Takové rty, to není jen tak, ty se nedají lehce odflinknout, žádné rtěnkou šmidly, šmidly a je to. To se musí pěkně nejprve vykreslit tužkou kontury, potom nanést štětečkem rtěnka (ano, štětečkem) a nakonec ještě trocha toho lesku. Opět v tomto pořadí můžete posoudit můj výkon níže...

Tužka

vizazistou

Rtěnka

vizazistou

Jak se dělá lesk...

vizazistou

A bylo hotovo. Učinil jsem dva zásadní poznatky...

  • Nechápu, jak se ženy mohou ráno nalíčit za 5 minut.
  • Chápu, proč je tolik mužů-vizážistů ve světě celebrit. Otlapkávání tváří modelek je jistě velice příjemná kratochvíle.

Přiznávám se, že mě Anai musela občas opravovat, sem tam něco rozmazávat, nebo naopak přibarvovat, často mě vést za ručičku... ale s výsledkem jsme byli nakonec spokojeni. A to hlavní, spokojená byla i Jiřinka!

Tradá!

vizazistou

Detail po nalíčení

vizazistou

Zajímá mě i váš názor, milé čtenářky! Vyjádřit ho můžete níže v diskuzi či anonymně v anketě...

Vyzkoušel jsem...

Reklama