60476e5262d34obrazek.pngMám ráda „vychytaná“ a stylová auta a ráda je pro vás testuji. Zvlášť ta zajímavá. Chtěla jsem se svést ve slavném MINI Cooperu a to se mi povedlo minulý rok, napsala jsem o tom článek ZDE. Stejně tak se mi poštěstilo řídit legendární skútr Vespu, prohánět se s ní po Praze i po venkově a užívat si super jízdu. Potřebujete se na něco těšit? Moje zkušenost a nadšení je aktuální jarní inspirací pro každou řidičku, která má ráda vítr ve vlasech a nebojí se výzev.

Pokud máte řidičské oprávnění skupiny B (pro automobily), můžete řídit kterýkoli skútr Vespa s obsahem 125 ccm, nebo Vespa Elettrica. Já jsem si půjčila na týden model Vespa Primavera v červené barvě a byla jsem nadšená už z toho, jak tenhle úžasný skútr vypadá. Protože ještě nemám řidičák na motorku, půjčila jsem si Vespu v obsahu, na kterou stačí klasické řidičské oprávnění pro auta.

Řídit skútr není nic těžkého. Nemusíte mít strach, že to nezvládnete. Je dobré se rozjezdit na místě, kde není velký provoz a vyzkoušet si různé situace, které pak budete řešit na silnici v normálním provozu. Rychle či pomalu se rozjet, bezpečně zabrzdit, přeřadit se včas do pruhu, kde chcete být a zatočit. Tomu bych věnovala větší pozornost, přece jen tady musíte mít jistotu a vyzkoušet si zatáčky na obě strany. Díky tomu, že Vespy jsou automaty, odpadá počáteční stres z přeřazením rychlostí. V podstatě jen brzdíte a přidáváte či ubíráte plyn. Na vše přijdete velmi rychle a pak přijde ta radost, jak je jízda na skútru příjemná a zábavná. Nebo si domluvíte nějakého instruktora, který vám vše vysvětlí, je to také jedna z možností.
60476dec7d306obrazek.png
60476e2b6c0b8obrazek.pngPro mne byl týden s Vespou velmi emociální. Zprvu jsem měla před jízdou na skútru velký respekt a trochu jsem se bála. Přiznám se, že jsem první den jela i celkem pomalu, vystála jsem si všechny zácpy bez objíždění stojících aut a byla jsem ráda, když jsem zaparkovala doma před domem. Jak jsem ale dostala řízení „do ruky“, byla jsem si jistá a přestala jsem se bát. Pak už jsem si jen užívala jízdu. Je to takový povznášející pocit, sedět na super skútru a jet, kam potřebujete. Nebo jen tak, na projížďku jen pro radost. Vnímáte Vespu nejen jako dopravní prostředek, ale i něco výjimečného, co je v tu chvíli s vámi srostlé. Musíte stroji důvěřovat a on musí naslouchat vašim pokynům. Pak vás tato harmonie přímo nadchne. Je to úplně jiný pocit, než sedět v teplém autě v uzavřeném prostoru. Na skútru vnímáte všechno kolem vás, počasí, vůni vzduchu, prostoru, ve kterém se pohybujete.

Samozřejmě je nutné dodržet všechna bezpečností opatření, mít helmu, brýle, rukavice, ideálně i motorkářské boty a bundu. Když jedete na kolem skútru či na motorce, vždy musíte počítat s rizikem pádu, který je bolestný. Pokud ale nejdete riskantně a dáváte pozor, s vaší bezpečnostní výbavou nemusíte mít obavy.

60476dfa0b9d8obrazek.png

Já jsem si Vespu náramně užila a těším se, že si to až bude teplo zopakuji.

Zvolte Vespu, pokud chcete změnit cestování v jeden velký úsměv.

Vyzkoušejte si svůj budoucí skútr

Pokud máte řidičské oprávnění skupiny B (automobily), můžete řídit kterýkoli náš skútr s obsahem 125 ccm, nebo Vespa Elettrica. Máte zájem si Vespu vyzkoušet?

Více na Vespa.com
60476eaab7f99obrazek.png

Naše články:

Reklama