Velikonoce, krásný jarní svátek jsou již za dveřmi. Tento týden už určitě vymýšlíte a hledáte inspiraci, co budete péct, na co se vaši blízcí mohou těšit. My jsme se na Velikonoce v redakci připravili a vyzkoušeli jsme za vás několik výtečných sladkých i slaných receptů. Velikonoce nejsou jen o pečení beránka či mazance, ale také voňavé slané nádivky.

My jsme si navíc Velikonoce spojili s dalším, velmi oblíbeným pokrmem, a to s bábovkou. Ta se dá připravit na řadu způsobů! Snad v každé rodině je recept na bábovku, který si pamatujeme z dětství, tu nezapomenutelnou chuť, která je spojena se vzpomínkami.

Hera

Bábovky se ale dají pojmout i trochu jinak. Proto jsme na naší akci spojené s vařením vyzkoušeli upéct minibábovky – klasické těsto, ale upečené v malých formičkách, výsledek vypadá velmi lákavě a chutně a pak velikonoční nádivku v bábovkové formě. Oba recepty se opravdu povedly!

Proč Velikonoce a bábovka?

Odpovídá Elly, naše redaktorka rubriky Vaření: „Každý rok se Velikonoce točí kolem tradičních pokrmů jako je jarní nádivka, jidáše, mazanec, beránek, jehněčí. A někdy je to už nuda. Proto jsem se inspirovala oblíbeným českým moučníkem - bábovkou. Existují stovky receptů na dobré bábovky, sladké i slané. Tak proč nezkusit upéct třeba nádivku ve tvaru bábovky. Tradiční jídlo v oblíbeném, také tradičním tvaru. Sladkou bábovku jsem zase ozdobila do tvaru velikonočního hnízda s barevnými vajíčky.“

Kromě bábovek jsme ještě vyzkoušeli mandlové sušenky, ty se vždy hodí na stůl, když vám přijde návštěva. A o svátcích jistě nějaká přijde.

Recepty, které jsme připravili:

Partnerem akce je Hera máslová – tip pro velikonoční pečení

Hera

Pro sladké i slané pečení jsme využili rostlinný tuk Hera máslová. Hera máslová příchuť se hodí nejen na běžné pečení, ale díky zvýšenému obsahu tuku i na přípravu krémů, krémových dezertů a dortů. Krém z ní připravený je pevný a dobře tvárný. Více na www.pecenijeradost.cz - najdete zde spoustu receptů!

Podívejte se na naší fotogalerii a video, jak jsme si akci užili! Budeme rádi, když naše recepty budou inspirací pro váš sváteční stůl!

Recepty na další úžasné bábovky a další velikonoční pečení:

Další recepty najdete na www.pecenijeradost.cz