Velikonoce se blíží a my jsme pro vás nachystali skvělý recept, který můžete využít na Velikonoce. Tento recept jsme vyzkoušeli v rámci naší vařící akce v pražské Chefparade. Uzenou pečeni nám pro testování dodalo řeznictví Globus.

 Náš recept:

uzené

  • 750 g uzeného masa, ideálně uzenou pečeni
  • Balíček listového těsta
  • 250 g čerstvého špenátu
  • 3 stroužky česneku
  • 1 cibuli nebo šalotku
  • 150 g anglické slaniny na plátky
  • Sůl a pepř
  • Vejce na potření
  • Trocha oleje

V pánvi si na trošce oleje opečte česnek a cibuli. Restujte společně asi pět minut.

Přidejte očištěný špenát. Krátce společně opékejte. Špenát by měl pouze zavadnout, měla by mu zůstat hezky zelená barva. Před odstavením z plotny ochuťte solí a pepřem.

uzené

Listové těsto si rozbalte. Ideální a nejrychlejší je používat již rozválené. Je s ním méně práce. Na listové těsto rozprostřete plátky anglické slaniny. Na ni dejte vychladlý špenát a doprostřed položte uzené maso.

Zabalte do těsta, pořádně uzavřete oba konce a spojte, aby v průběhu pečení nevytékala šťáva ven.

uzené

Potřete rozšlehaným vejcem a vložte do trouby rozehřáté na 170 °C. Pečte dozlatova.

Uzené patří k velikonoční tabuli. Jak vybrat dobré uzené? My jsme měli možnost vyzkoušet uzenou pečeni z řeznictví Globus. Více na www.globus.cz

uzené

Proč je uzené maso z Globusu tak dobré?

Řezníci maso nakládají do láku, se solí a kořením. Poté putuje rovnou do udírny – před uzením ho nevaří. Díky tomu si zachovává svou přirozenou plnou masitou chuť. Udí se zásadně na bukovém dřevě, které masu dodává charakteristickou vůni a správné aroma. Před konzumací je potřeba uzené maso tepelně upravit. Ideálně na páře, která nejlépe udrží jeho šťavnatost, a to cca 1 hodinu dle velikosti kusu. Finálním výsledkem je pak vskutku šťavnaté, voňavé uzené maso vynikající chuti, po kterém se bude olizovat nejeden koledník.

Velikonoční nádivka:

V řeznictvích hypermarketů Globus pro vás ve speciální sváteční nabídce připravili i tradiční velikonoční nádivku plnou tohoto šťavnatého uzeného masa. Vyzkoušejte!

uzené

 

Globus

Maso a uzeniny z řeznictví Globus – Vždy kvalitní a čerstvé

V zázemí každého hypermarketu Globus máme vlastní řeznictví. Proto vám každý den nabízíme čerstvé a kvalitní maso, pouze od osvědčených dodavatelů a našimi řezníky zpracované do kuchyňské úpravy. Při vlastní výrobě uzenin postupují naši řezníci podle tradičních receptur a pracují bez zbytečné chemie. I díky tomu nabízíme nejširší sortiment bezlepkových uzenářských výrobků.

 

Reklama