Pro dokonalou přípravu podkladu jsme tedy použili Primalex UNIVERZÁLNÍ PENETRACE, což je širokospektrální vodouředitelný penetrační prostředek s účinnou látkou na kopolymerní akrylátové bázi určený pro snížení savosti a spolehlivé zpevnění různorodých podkladních stavebních materiálů ve vnitřním i vnějším prostředí. Výrazně také zvyšuje přídržnost vrchních nátěrů k podkladu.
5b1e52df0fc6dobrazek.png

5b1e531e2cd4eobrazek.pngTato penetrace je určená jako základní nátěr před aplikací klasických i akrylátových disperzních interiérových nátěrů a fasádních barev na minerální podklady a omítky (např. vápenná, vápenocementová omítka nebo beton). Vhodná i na sádrokartonové a jiné typy nasákavých lisovaných desek. Univerzální penetrace je nejvhodnější pro nové omítky či omítky v dobrém stavu, ty nové by se však měly penetrovat vždy. Hlavní výhodou penetrace je zpevnění podkladu, sjednocení savosti, lepší přilnavost a delší životnost barev. Více informací naleznete ZDE.

Můj tip – pokud malujete již starší zeď, je vhodnější ji natřít penetrací hloubkovou – více ZDE a pokud jste někdy měli na stěně plíseň, pak použijte speciální fungicidní penetraci, více informací naleznete ZDE.

Jak vymalovat stěny, jakou vybrat barvu? Na trhu je nabídka všech možných barev! Opravdu, pokud si vymyslíte jakýkoliv odstín, tak malování zrealizujete. Já jsem se rozhodla pro světlé odstíny, protože použitím bílé nebo hodně světlé pastelové barvy v interiéru docílíte dojmu většího, vzdušnějšího a také čistšího prostoru. Světlá barva je sázkou na jistotu - rozjasňuje a dodává místnosti více světla.

Nechtěla jsem ale úplně svítivou bílou, tak jsem si v nabídce vybrala odstín slonová kost z řady barev Primalex INSPIRO©. Tato barva mi skvěle vyhovuje, je velmi světlá a má slabý žlutošedý tón. Mě připadá jako „teplá bílá“, proto padla volba právě na tuto barvu. Máme s ní vymalované stěny v ložnici a v dětském a obývacím pokoji. Krásně přilnula i na sádrokartonový strop. Při malování se skvěle roztírala a stěnu krásně kryla. Po vyschnutí jsem se těšila z krásného efektu. Musím říci, že jsem s ní velmi spokojená. Více informací naleznete ZDE. 
5b1e53555705dobrazek.png

Primalex INSPIRO© je unikátní koncept moderních elegantních barev nabízející odstíny pro harmonické sladění interiéru. Překvapivě jednoduchá aplikace podpořená výbornou kryvostí a vysokou otěruvzdorností tvoří předpoklad pro dosažení dokonalého výsledku a zajímavé atmosféry.
5b1e53456fcd9obrazek.png

Více informací na www.primalex.cz

Naše články:

Reklama