Nedávno mě kamarádi poprosili, jestli bych jim nepomohl při jednom leteckém dni v občerstvení. Bude to jistě zajímavá zkušenost, řekl jsem si a pomoc přislíbil. Užil jsem si to báječně - zopakoval jsem si totiž, jak se čepuje pivo!

Jsem abstinent a vegetarián, přes to se nebráním z tohoto hlediska adrenalinovým zážitkům. Nedávno se mi naskytla příležitost, vypomáhat v občerstvení při jednom leteckém dni. Kamarádi totiž vlastní brněnskou restauraci Varna (pozor malá skrytá reklama: www.restauracevarna.cz - nic jste neviděli), která sem tam vyjíždí na různé akce. A tak jsem šel.

Moře lidí, drobný zmatek a problémy s pěnou

Na místě samotném jsem dostal přidělenou pípu, která měla původně sloužit k čepování Kofoly - přeci jako abstinent nebudu čepovat pivo! Jenže se ukázalo, že na Kofolu je potřeba jiné zakončení a tak jsem vyfasoval soudek s desítkou. Nu, co abstinent nadělá. Kdysi pradávno jsem dělal brigádu v hospodě a asi 4 piva v životě už natočil, též jsem si natočil jedno v rámci reportáže, kde jsem zkoušel být pinglem, tak jsem se do úkolu vrhl směle...

Pivo

Z počátku jsem trochu bojoval s pěnivostí, ale pak mi jeden z dalších výčepních ukázal páčku, kterou se pěnění dá trochu zregulovat. Pak už to šlo samo...

Pivo

Čepovat pěkně po skle (v mém případě po plastu - právě kvůli pěnění) a na závěr stříknout navrch trochu pěny posunutím páky na druhou stranu. Pěkné škopek jsem natočíl, což?

Pivo

Nový trik, který jsem se naučil, bylo odhazování přebytku pěny do druhého půllitru - hlavně když narazíte sud, tak se pěny hned tak nezbavíte.

Po pivečku k masu

Náš stánek byl trochu opuštěný, tak se mi naskytla příležitost, jít prodávat klobásy a steaky. Pro vegetariána skutečná výzva! Což o to, prodávám rád, mám na to speciální skill, kterému říkám „trhovní, vyřvávací“, ale vychvalovat maso, to byl z počátku drobný oříšek.

Nakonec jsem to ale zvládl a náš gril měl jednu z nejlepších tržeb. Myslím, že nejpovedenější (samozřejmě vymyšlený) prodejní tah byl, když jsem kolemjdoucí lákal na našeho kuchaře, údajného bratra Zdeňka Pohlreicha, Míru.

Klobasy

Ke klobáskám jsme samozřejmě měli i trochu chleba...

Chleba

Co říct závěrem - domů jsem dorazil unavený jako Alík po celodení honitbě. Na akci přišlo kolem devíti tisíc hladovců, tak se není co divit. Pocit z dobře vykonané práce byl báječný a vyzkoušel jsem si věci, které si vegetarián a abstinent jen tak nezkusí!

Čtěte také...

Vyzkoušeno:

Reklama