V rámci našeho tématu spojeného s lupy jsme využili možnost testování. Lupy nechce nikdo z nás, proto nás zajímalo, jak pomůže dobře zvolený šampon.

Můj čerstvě dospělý syn se trápí se svěděním pokožky hlavy a s lupy asi půl roku. Má suché lupy, tedy ten typ lupů, které můžete pozorovat, jak vám vypadávají z vlasů na ramena. Vedle tohoto nevzhledného projevu trápená umocňovalo i neustálé svědění. Nejprve si koupil šampon v drogerii (určený pro řešení lupů). To mu ale během dvouměsíčního používání nepřineslo žádný efekt. Proto jsem využila možnosti testování šamponu z lékárny, a to konkrétně šamponu Revalid Anti-Dandruff Shampoo, který jsem mu dala k použití. Změna přinesla výsledky. Asi po 3 až 4 týdnech se stav výrazně zlepšil. Ustoupilo svědění i tvorba lupů. Syn je nadšený, po mnoha týdnech měl najednou radost, že ho nesužuje úporné svědění hlavy a že lupy začínají mizet, až se přestaly tvořit úplně. Ráda se s vámi tedy podělím o naši rodinnou zkušenost, pokud máte stejný problém.

Mastné nebo suché lupy?

Lupy jsou vlastně šupiny nadměrně se odlupující kůže na pokožce hlavy. Pokud jsou vaše lupy nažloutlé a svědí vás hlava, jedná se o lupy mastné. Pokud vám lupy padají na ramena a zůstávají na oblečení, jde o lupy suché.

Lupy se můžou objevit kdykoliv během života, trpí jimi teenageři i senioři, z hlediska pohlaví jimi ale více trpí muži. Někdy se objeví, když jsme v dlouhodobém stresu, někteří lidé jimi trpí jen v zimě, kdy je kůže přirozeně oslabená. Pokud máte lupy dlouhodobě i několik let, je vhodné poradit se s lékařem. Lupy totiž můžou ukazovat na větší problém, například lupénku.

Co dělat, jak se zbavit lupů?
Pokud vás lupy trápí, je samozřejmě ideální upravit životní styl a zbavit se stresu. To se ale lehce řekne a těžko provede. Proto se nabízí jednodušeji proveditelný krok, který může od svědění hlavy a lupů pomoct; změnit způsob, jakým si vlasy myjeme. Co se týče mytí vlasů, platí, že nejlepší je zlatá střední cesta. Každodenní mytí vlasům neprospívá, zároveň ale je třeba smývat z vlasů prach a nečistoty, které se v nich usazují, zejména pokud žijete ve městě. Pravidelné, šetrné mytí vlasů vodou pokojové teploty je nejlepším způsobem, jak zachovat jejich zdraví a zamezit výskyt lupů. Dnes už se ví, že vlasům obecně neprospívají silikony a parabeny ve vlasové kosmetice. Pro vysušenou pokožku hlavy i vlasy s lupy jsou ideálním řešením šampony z lékárny, které v posledních letech získávají na čím dál větší popularitě. A pokud věříte síle přírody, určitě vyzkoušejte kopřivové šampony. Tato rostlina obsahuje vitamín C, vitamín B1, karotenoidy, a minerální látky, které vlasy vyživují a kromě pomoci s kupy dokáží zamezit vypadávání vlasů a podpořit jejich růst.

Vyzkoušejte šampon proti lupům
Naším tipem je Revalid® Anti-Dandruff Shampoo - šampon proti lupům, který díky kombinaci účinných složek zajišťuje účinnou a dlouhodobou úlevu od lupů. Tyto složky obnovují přirozenou hydrataci vlasové pokožky, a zabraňují tvorbě nových lupů. Extrakt z kopřivy a alantoin zklidňují pokožku hlavy a zmírňují nepříjemné svědění.

Revalid® Anti-Dandruff Shampoo byl během dermatologického testování extrémně dobře tolerován. Je bez parabenů a bez silikonů.

Aktivní složky:

PIROCTONE OLAMINE
Piroctone Olamine je inovativní aktivní složka s účinkem proti lupům. Mírní podráždění pokožky a omezuje tvorbu lupů.

KOPŘIVOVÝ EXTRAKT
Kopřivový extrakt je osvědčeným rostlinným přípravkem, který reguluje produkci mazu v pokožce hlavy.

KYSELINA UNDECYLENOVÁ
Kyselina undecylenová má přirozené antifungální účinky, proto omezuje množení kvasinek rodu Malassezia, a tím ulevuje od svědění pokožky a podráždění.

PANTHENOL
Panthenol stimuluje růst dermálních fibroblastů a urychluje obnovu buněk. Má schopnost absorbovat a udržovat vlhkost. Opravuje a posiluje poškozené vlasy, působí proti roztřepeným konečkům, přidává vlasům na objemu a zvyšuje tažnost vlasu.

ALANTOIN
Alantoin zklidňuje pokožku hlavy, podporuje růst buněk, zlepšuje regeneraci pokožky.

Více na REVALID.CZ

Reklama