604208e49b175obrazek.png
Rybí filé s křupavou krustou, kapustou a řepovými těstovinami

Potřebujete:

 • 4 ks rybího filé (já jsem použila kostičky filé porce od Nowaco, skvělý bude ale třeba taky pangasius od stejné značky)
 • 100 g nastrouhaného sýra Gran Moravia
 • 80 g strouhanky
 • 1 lžíce sušeného česneku
 • 1 lžička soli
 • 1 lžička sladké papriky

604208f3ec20eobrazek.png
Příprava:

 1. Rybí filé osolte ze všech stran. Ochuťte paprikou.
 2. Teď záleží na vás, jestli máte parní hrnec nebo parní troubu, jako já. Potom doporučuji rybí filé připravit v páře. Já jsem kousky naskládala do speciálního děrovaného plechu a zvolila na své troubě program “rybí filé v páře”. Za 35 minut jsem měla krásně šťavnaté filé. Jinak můžete rybu opéct na kousku másla nebo troše olivového oleje na pánvičce.
 3. Hotové filé naskládejte na plech. Já jsem ho nechala na tom děrovaném plechu, ve kterém se dělalo v troubě. Smíchejte si nastrouhaný sýr, strouhanku, sušený česnek. Směs už není potřeba solit, protože slané už je filé a také je dostatečně slaný sýr Gran Moravia. Touhle směsí pěkně pokryjte celou plochu ryb a zapečte pod grilem v troubě.6042097189efaobrazek.png
 4. Potom jsem jen přepnula troubu na “turbo gril”. A zapekla zlatavou krustu. Tohle rybí filé můžete podávat s jakoukoliv přílohou.
  Jak jsem napsala na začátku, já jsem zvolila řepové těstoviny s kapustou. Ale o těch až příště.

Více najdete na jejím blogu ZDE

Z nabídky Nowaco si můžete vybrat nejen tyhle “kostičky” porce filé. Ale my u nás doma máme rádi třeba i mraženého pangase. Už jste ho vyzkoušely?
604209592120fobrazek.png

Nová řada Filé z Aljašky je dalším potvrzením správného směru rostoucí kvality značkových výrobků Nowaco. Filé z Aljašky je vyrobeno z oblíbené, čerstvě vylovené a ihned na moři zpracované Mořské štiky kanadské. Rybí surovina tak nejen, že neztrácí svoji barvu, ale rovněž zůstane zachována i typická jemná chuť treskovitých ryb, včetně tak ceněné trámčité stavby rybí suroviny. Nejmodernější technika zpracování zaručuje v 95 % nepřítomnost kostí. Vyhledávaný produkt kvality si nyní můžete dopřát i vy. Více na NOWACO.CZ

Naše články a inspirace na další podobné recepty s testováním ryb od Nowaco

Reklama