Slané houstičky jsou velmi jednoduché a skvěle chutnají!
5b44ad3a8df21obrazek.png

SLANÉ HOUSTIČKY

  • 500 g hladké mouky
  • 250 ml vlažného mléka
  • 1/2 kostky droždí (cca 20 g)
  • 2 lžíce sádla
  • 2 lžičky soli
  • špetka cukru
  • 1 vejce na potření
  • hrubá sůl, kmín, mák, semínka na posypání

Do vlažného mléka vsypeme asi lžičku cukru a lžíci hladké mouky. Dobře promícháme. Nadrobíme droždí a necháme vzejít kvásek. Použít ho můžeme v okamžiku, kdy z droždí vzniknou na povrchu velké bubliny.
V míse nebo robotu smícháme všechny suroviny, včetně kvásku. Podle potřeby můžeme přidat mouku nebo mléko. Ideální na zadělávání je domácí pekárna nebo kvalitní robot.
Těsto přikryjeme potravinářskou folií a ještě překryjeme utěrkou. Necháme asi hodinku kynout.
5b44adec9df7eobrazek.png

Z vykynutého těsta oddělujeme kousky, velké podle toho, jak velké chceme výsledné pečivo. A motáme tvary. Skládáme na plech vyložený pečicím papírem, přikryjeme utěrkou a zase necháme ještě půl hodinky až hodinku kynout na plechu.
Pečeme na 230 °C, asi 10 až 12 minut.

5b44ace967791obrazek.pngTrouba, kterou jsme na akci testovali: Vestavná multifunkční trouba VT 779 BX v elegantním nerezovém provedení se ovládá pomocí přehledného intuitivního dotykového panelu, který umožňuje nastavit širokou škálu přednastavených režimů trouby a také dalších funkcí včetně přesné aktuální teploty v troubě. Výkonná multifunkční trouba s energetickou třídou „A+“ a objemem trouby 65 l má patnáct různých programů, nejen klasické pečení, gril s ventilátorem i bez, horkovzdušné pečení, rychlý předehřev, rozmrazování, udržování teploty po5b44ae01b4d72obrazek.pngkrmu a speciální program na čištění trouby ECO CLEAN, který Vám zajistí bez velké námahy vyčištění vnitřku trouby a je maximálně ohleduplný k životnímu prostředí. Přispěje k tomu také odnímatelná vnitřní skleněná strana dvířek. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená třemi teleskopickými výsuvy, které umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. Uvnitř trouby se nachází praktické dvojité osvětlení, takže budete mít po celou dobu pečení dokonalý přehled o připravovaném pokrmu. S trojitým sklem s kovovou vrstvou se dosahuje velmi nízké teploty na vnějším skle dveří a tím jsou dvířka bezpečná pro Vaše děti. Nové závěsy dvířek KOMFORT zaručují bez Vaší asistence velmi tiché a šetrné zavírání dvířek trouby. Potěší Vás i bohaté příslušenství v podobě roštu, mělkého a hlubokého plechu.

Více najdete ZDE

Stránky, kde najdete více informací o spotřebičích MORA, které jsme pro vás vyzkoušely:  

Kromě vestavné trouby jsme od značky MORA mohly vyzkoušet ještě ruční šlehač a tyčový mixér. Ty nám pomohly s přípravou vybraných receptů.
5b44ad0f3f2ffobrazek.png

Reklama