Minulý týden jsem vám psala o tom, že se chystám na ošetření, které bojuje s celulitidou. A dnes bych se vám už konečně ráda svěřila s tím, jaké to bylo!

Přiznám se, že většinou mám před podobnými druhy ošetření nebo různými estetickými zákroky obavy. Jsem lehce nervózní, jak to dopadne, jestli to vůbec bude fungovat a samozřejmě nechci, aby mě to bolelo. I tentokrát jsem byla trochu nesvá. Přece jen mě už samotný název ošetření Rázová vlna mírně znejistěl… Protože jsem ale slyšela od několika kamarádek, že tohle ošetření vážně funguje, rozhodla jsem se, že do toho půjdu a tu populární „rázovku“ prostě vyzkouším taky.

rázová vlna

Jak to celé probíhalo

Ošetření se provádí speciálním přístrojem s hlavicí, kterou vám sestřička jakoby masíruje problémové partie – v mém případě stehna a spodní břicho. Nejprve mi ale sestřička na kůži nanesla speciální čirý ultrazvukový gel, aby díky němu mohly akustické rázové vlny vycházející z hlavice přístroje snadněji pronikat až do podkoží a začít tak pěkně zpevňovat, vyhlazovat a omlazovat pokožku. A pozor, jestli se tu najdou dámy, na které by tenhle popis působil trochu děsivě, mám pro vás první dobrou zprávu: ošetření vůbec nebolí, žádné drama se opravdu nekonalo! Sestřička mě navíc hned na začátku upozornila, že kdyby mi ošetření přece jen bylo jakkoli nepříjemné, mám se ozvat a ona hned na displeji přístroji ubere intenzitu. Já ale nechtěla. Přišlo mi, že to není nutné, navíc jsem se bála, aby pak ošetření kvůli tomu nemělo třeba slabší efekt. Jen do mě a naplno, to dám!

Ještě si to párkrát zopakuju

Hotovo bylo asi za tři čtvrtě hodinky. Přibližně 20 minut totiž sestřička ošetřovala břicho a stejnou dobu pak i stehna. Nakonec ze mě už jen papírovým ubrouskem setřela zbytky toho speciálního gelu a já se mohla obléknout. Po jednom ošetření prý ale zázraky čekat nemůžu. Samozřejmě jsem se i tak chtěla hned prohlédnout v zrcadle a podívat se, jestli je už vidět nějaké zlepšení, ale sestřička mi vysvětlila, že je to podobné, jako bych si šla jednou zacvičit a čekala, že se mi okamžitě zpevní celá postava. Kůže je po ošetření sice pěkně prokrvená a na dotek výrazně hladší, ale abych se rázovou vlnou zbavila celulitidy, musím určitě přijít víckrát. Ideální je docházet na ošetření 2x týdně a k tomu samozřejmě myslet i na správný pitný režim a snažit se pravidelně cvičit nebo se prostě víc hýbat.

rázová vlna

Já se nevzdám a budu bojovat

Přímo na klinice už proto prodávají cenově zvýhodněné balíčky po pěti nebo jedenácti ošetření, a tak jsem se pro ten menší, tedy po pěti ošetřeních, hned rozhodla. Trpět u toho rozhodně nebudu. Připadala jsem si totiž jako na hodně kvalitní masáži. Ošetření mi vlastně bylo příjemné, ale zároveň jsem vážně cítila, že se s kůží něco děje. A protože i hodně běhám a celkově se poslední dobou snažím jíst zdravěji – alespoň tedy většinou - myslím, že by mi tohle ošetření mohlo hodně pomoct v tom, abych se celulitidy zbavila ještě o to rychleji. Já se nevzdám! Až budu mít za sebou poslední ošetření z balíčku, který jsem si v MEDICOM Clinic koupila, dám vám určitě vědět. Finální hlášení tedy ode mě čekejte někdy v polovině prázdnin. A držte mi prosím palce!

 Související články:

Reklama