Skleník je základem pro každou zahrádkářku, která si ráda užívá výhod a chutí domácí zeleniny či ovoce, nebo hojně pěstuje rostliny s náročnějšími požadavky na klimatické podmínky

Co by měl nabídnout kvalitní skleník?

Určitě odolný materiál, správně rozvrženou ventilaci ale i jistý komfort. Ideální volbou jsou skleníky z odolných, a přesto lehkých materiálů, které mají dlouhou životnost a jejich sestavení zvládnou díky snadné instalaci a praktickým dílům dva šikovní lidé v podstatě sami.

Naše zkušenost
5ee23dd9c9fccobrazek.png
Od minulého podzimu, kdy jsme na zahradě dokončili terénní úpravy jsme se těšili na jaro s tím, jak budeme pokračovat ve zvelebení zahrady. A protože jsme vášniví zahrádkáři a máme kromě krásných kytek také rádi vlastní plodiny, vysnili jsme si dokonalý skleník. Naše představy splnil dokonale polykarbonátový skleník Palram Essence 8x12 silver o rozměrech 366 x 242,5 x 231 cm od společnosti Garland. Najdete ho ZDE.

Před montáží jsme udělali dostatečnou přípravu v podobě betonového obvodového základu a pro větší komfort jsme uprostřed plochy vykopali prostor pro zapuštěné schůdky. Ty jsme pak vyrobili z betonových dlaždic, které nám zbyly z budování zámkové dlažby. Hotové schůdky tak umožňují komfort v péči o rostliny – sejdete si dolů a máte hezky po ruce vše, co kolem vás roste.
5ee23e4e6a964obrazek.png
Skleník jsme dle podrobného návodu stavěli ve dvou, protože jsme s takovou prací neměli zkušenosti, dalo nám zpočátku trochu zabrat se ve všem zorientovat. Návod je ale dobře sepsán, takže se nám krásně povedlo skleník sestavit. Je pevný, lehký a krásně propouští světlo. Naše rada – nestavte skleník, když fouká, špatně se díky větru manipuluje s deskami a hrozí, že se vám již postavené dílo zhroutí a budete muset začínat od začátku.

Skleník jsme ještě vybavili třemi závěsnými policemi a namontovali jsme automatické otvírače střešních oken. Jakou jsme měli radost, když se v postaveném skleníku okna otevřela a pak večer, při poklesu teploty zase zavřela! Takové „vychytávky“ jsou opravdu skvělé!
5ee23f05569c7obrazek.png

Dnes je skleník zaplněný zasazenými rajčaty, okurkami, ředkvičkami a sazenicemi květin, které potřebují zesílit, aby se daly přesadit do venkovního záhonu. Je součástí zahrady a víme, že přesně splnil naše očekávání. Ze skleníku máme opravdovou radost a naši sousedi se k nám chodí inspirovat.
5ee23db37638eobrazek.png
Pokud tedy máte stejný sen, jako jsme měli my – mít na zahradě kvalitní skleník, můžete si ho objednat na GARLAND.CZ

5ee23f1f172a5obrazek.png
Popis našeho skleníku a jeho benefity, proč jsme si ho vybrali:
5ee2366a3f7ffobrazek.png
Chcete se moci ve vašem skleníku opravdu otáčet a realizovat vaše pěstitelské nápady? Polykarbonátový skleník Palram Essence nabízí bohatý prostor, který umožňuje opravdu velikou volnost pohybu, které nahrávají i velké dvoukřídlé dveře s magnetickým zámkem. Špičkový dvojitý polykarbonát udržuje ve skleníku optimální teplotu a vaše rostliny chrání před UV zářením. Propustnost světla je stále přes 70 %. Navíc je odolný vůči větru, sněhu, krupobití či prokopnutí. Pokud máte doma děti, které si oblíbily míčové hry, odolnost materiálů jistě o to více oceníte. Díky pozinkované základně a hliníkové konstrukci skleník nerezne a odolá i veliké sněhové nadílce. Snadný systém zaklapnutí jednotlivých panelů bez použití šroubů zrychluje celý proces stavby. Nízká nájezdová rampa umožňuje snadný vjezd s kolečkem. Skleník díky kvalitním materiálům nežloutne ani nekřehne a díky účinné ventilaci nabízí přímo ideální prostředí pro rostliny.

Izraelská společnost Palram patří mezi největší světové výrobce prvotřídního polykarbonátu a výrobků z něho.

Proto skleníky Palram patří ke špičce ve své třídě, nevyžadují údržbu a jejich životnost je desítky let.

Více informací a praktických pomocnících naleznete na www.garland.cz.

5ee2365090effobrazek.png

Reklama