Lyžařské středisko Stubai Glacier (Stubaiský ledovec) nabízí neomezené lyžařské možnosti. Musela jsem obdivovat novou lanovku 3S Eisgratbahn, kterou slavnostně otevřeli minulý rok. Je rychlá, pohodlná a bezbariérově přístupná. Spolehlivě vás vyveze do výšky 2 900 metrů rovnou z parkoviště.
5a6b1df17669eobrazek.jpg
 
Pokud hledáte příjemné vychytávky, pak vás potěší přístup k Wi-Fi, kožené sedačky i krásný panoramatický výhled, který budí údiv nad zasněženými horskými masivy. Lyžařské centrum Stubai Glacier a celé údolí je pověstné svými sněhovými podmínkami. Byla jsem tady v průběhu tří let několikrát a nikdy se mi nestalo, že by nebyl sníh. Nadýchaný prašan na největším rakouském ledovci si můžete užít nejen v rámci široké nabídky celkem 35 různých sjezdovek, ale také na 13 off-piste freeride sjezdech. Některé sedačky jsou vyhřívané, takže si cestou nahoru příjemně zahřejete pozadí, naprostá většina sedaček má možnost využití krytu proti větru. Pokud jedete nahoru kabinkou, je pohodlná a rychlá.
5a6b1e0f07227obrazek.jpg
 
Mám ráda všechny zdejší sjezdovky, jsou krásně široké, upravené a nejsou moc náročné. Takže, pokud sem chcete vyrazit s dětmi, úplně v pohodě si zajezdíte všichni. Slušní lyžaři i ti, kteří teprve pilují kondici a sbírají jistotu do rychlých obloučků. Je skvělé, že můžete jezdit celý den, měnit trasy, zkoušet nové a nové sjezdovky a nebudete se nudit. Za mě má naprostou jedničku sjezdovka číslo 5, 10 a 11. I když vás budou bolet nohy z rychlé jízdy, nebude se vám chtít zastavit, jak to krásně jede. Úplná paráda. Já to tady miluju. Krásně si zajezdím, vyčistím si hlavu od stresu a užiju si sníh, mráz a pohyb. Dokonalý relax.
5a6b1dd475b88obrazek.jpg
 
Vedle lyžování, jízdy na snowboardu a freeride nabízí Stubaiské údolí perfektně upravené pěší turistické i běžkařské trasy a osvětlené sáňkařské dráhy.  Díky takto široké nabídce si můžete zimu užít skutečně plnými doušky.
 5a6b1e45ce02aobrazek.jpg
Stubaital: Jedno údolí, mnoho podob. Ve Stubaji očekávají zimní sportovce i milovníky sněhu ty nejlepší podmínky a nezapomenutelné sněhové zážitky. Celkem čtyři lyžařská střediska splní sny každého zimního návštěvníka. Od Stubaiského ledovce s každoročním hvězdným šampionátem FIS Freeski World Cup Stubai, přes sáňkařské dráhy v Elferu, fascinující lyžařské show ve středisku Schlick 2000, až po pěší turistické trasy poblíž Serlesbahnenské lanovky v Miedersu.
 
Stubai Glacier: Sněhová jistota od října do června
 
Více najdete na www.stubai.at/cz

Uložit