Objednala jsem se proto do MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie, na ošetření botulotoxinem. Vím, že čas nezastavím a vrásky přibývají, ale je dobré mít volbu a tento proces alespoň pozastavit, a pak mít radost z výsledku. Přesně takový pocit mi ošetření botulotoxinem přináší. Navíc zároveň působí jako skvělá prevence pro oddálení tvorby dalších vrásek i pro zpomalení jejich dalšího prohlubování. Mám ráda ten pocit, když si vezmu zrcadlo a vidím, jak se pokožka na čele krásně vypnula, stejně tak zmizely některé vrásky kolem rtů.

Korektivní dermatoložka MUDr. Iva Obstová z MEDICOM Clinic mi zkušeně a jemně aplikovala botulotoxin do čela, do vrásky nad kořenem nosu, a nakonec i malé množství do oblasti nad horním rtem, kde se mi poslední dobou také začaly vytvářet drobounké svislé vrásky. Vše bylo jednoduché, rychlé a až na malé vpichy jsem necítila nic. Během několika málo minut bylo hotovo a já jsem odcházela spokojená a natěšená na to, jak budu vypadat.
5bd9752a32a3fobrazek.jpg

Přirozený vzhled, to je důležité

Výsledek ošetření jsem na sobě viděla vlastně hned po prvních dvou dnech a podle zkušenosti a očekávání bylo vše velmi pěkné. Čelo i horní ret mám skoro bez vrásek, přitom můj obličej působí přirozeně. Proto se vracím do MEDICOM Clinic, na výsledku přirozenosti si na této klinice dost zakládají.

S paní doktorkou jsme se domluvily, že kdyby mi výsledek přišel málo patrný, můžu se jí po 1–2 týdnech přijít ukázat, a ještě mé čelo a oblast nad horním rtem botulotoxinem doošetříme. Za takový přístup jsem ráda. Ale vím, že už teď jsem spokojená, takže nic navíc aplikovat nemusíme, paní doktorka správně odhadla dávky botulotoxinu.

Také to vyzkoušejte

Jsem ráda, že jsem ošetření neodkládala a můžu se už teď těšit z výsledku. Pokud tedy i vás trápí vrásky kolem očí, na čele, nad kořenem nosu nebo horním rtem, vyzkoušejte omlazení botulotoxinem. Efekt ošetření je sice časově omezený, mám zkušenost, že vydrží okolo půl roku – nicméně potom si jej přece bez problémů můžete zopakovat, stejně jako já.

Jak látka botulotoxin v kůži pracuje?

Botulotoxin dočasně přeruší nervové spojení v mimických svalech. Svaly tedy pojednou nedostávají signál ke stažení a odpočívají. Vrásky se tím pádem ani nemají, jak vytvářet, proto se můžete aplikací botulotoxinu vlastně i odnaučit nevědomému mračení. Dočasně přerušené nervosvalové spojení se však po několika měsících obnoví. Délka účinku botulotoxinu je individuální, obvykle se však jedná o dobu 3–6 měsíců.

Více informací o aplikaci této látky najdete přímo na webových stránkách kliniky MEDICOM Clinic, kde nabízejí širokou škálu dalších ošetření z pole estetické medicíny, laserové dermatologie a plastické chirurgie.
5bd97540e2116obrazek.jpg

A můj další tip na ošetření, které jsme s redakcí a čtenářkami v MEDICOM Clinic doslova na vlastní kůži testovali?