Objednala jsem se proto na konec května do MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie, na ošetření botulotoxinem. Čas nezastavím a vrásky přibývají, ale je dobré mít volbu a tento proces alespoň pozastavit, a pak mít radost z výsledku. Tak to mám já, protože po aplikaci botulotoxinu se cítím dobře a líbí se mi mé vyhlazené čelo a pokožka kolem rtů. Navíc zároveň působí jako skvělá prevence pro oddálení tvorby dalších vrásek i pro zpomalení jejich dalšího prohlubování.

Korektivní dermatoložka MUDr. Iva Obstová_už mne zná a ví, co potřebuji. Při aplikaci botulotoxinu postupuje vždy velmi jemně, ví, kam přesně píchnout -  do čela, do vrásky nad kořenem nosu, a nakonec i malé množství do oblasti nad horním rtem, kde se mi poslední dobou také začaly vytvářet drobounké svislé vrásky. Vše probíhá bez problémů a je to jednoduché, rychlé a až na malé vpichy jsem necítila nic. Během několika málo minut je vždy hotovo.

Přirozený vzhled, to je důležité

Výsledek ošetření se dostaví velmi brzy, změny jsem na sobě viděla vlastně hned po prvních dvou dnech. Nyní, po měsíci musím ocenit, čelo i horní ret mám skoro bez vrásek, přitom můj obličej působí přirozeně. Proto se vracím do MEDICOM Clinic, kde si na výsledku přirozenosti dost zakládají.

S paní doktorkou jsme vždy domluvené, že kdyby mi výsledek přišel málo patrný, můžu se jí po 1–2 týdnech přijít ukázat, a ještě mé čelo a oblast nad horním rtem botulotoxinem doošetříme. Za takový přístup jsem ráda, ale ještě jsem ho nevyužila, protože to nebylo nutné, paní doktorka správně odhadla dávky botulotoxinu.

Také to vyzkoušejte

Jsem ráda, že jsem ošetření neodkládala a můžu se už teď těšit z výsledku. Pokud tedy i vás trápí vrásky kolem očí, na čele, nad kořenem nosu nebo horním rtem, vyzkoušejte omlazení botulotoxinem. Efekt ošetření je sice časově omezený, mám zkušenost, že vydrží okolo půl roku – nicméně potom si jej přece bez problémů můžete zopakovat, stejně jako já.

Jak látka botulotoxin v kůži pracuje?

Botulotoxin dočasně přeruší nervové spojení v mimických svalech. Svaly tedy pojednou nedostávají signál ke stažení a odpočívají. Vrásky se tím pádem ani nemají, jak vytvářet, proto se můžete aplikací botulotoxinu vlastně i odnaučit nevědomému mračení. Dočasně přerušené nervosvalové spojení se však po několika měsících obnoví. Délka účinku botulotoxinu je individuální, obvykle se však jedná o dobu 3–6 měsíců.

Více informací o aplikaci této látky najdete přímo na webových stránkách kliniky MEDICOM Clinic, kde nabízejí širokou škálu dalších ošetření z pole estetické medicíny, laserové dermatologie a plastické chirurgie.

A můj další tip na ošetření, které jsme s redakcí a čtenářkami v MEDICOM Clinic doslova na vlastní kůži testovali?

Více na MEDICOMCLINIC.CZ

Reklama