My jsme ho testovali s jahodami. Myslíme, že se k němu vrátíme my v redakci i naše čtenářky několikrát během léta. Dozrávají borůvky, ostružiny, ale dají se stále koupit jahody nebo meruňky. Když jsme na něj dostanete chuť v zimě, tak se do dortu dají dát banány nebo třeba kompotované mandarinky.

My jsme nepečený dort vyzkoušeli, rádi se s vámi podělíme o recept! Jak na dort radí naše redaktorka Elly.

Potřebujete:

  • 540 g kysané smetany z Valašska (3 kelímky)
  • 240 g čerstvé smetany ke šlehání z Valašska
  • 2 lžíce cukru krupice, případně med nebo agávový sirup
  • vanilkový extrakt
  • malý sáček piškotů (120 g)
  • čerstvé jahody

Recept je jednoduchý a rychlý. Dokonce i použité suroviny jsou variabilní. Když nemám tři kysané smetany, klidně jedno nahradím jogurtem nebo tvarohem. Kysané smetany i smetanu ke šlehání dejte do mísy robota. Přidejte sladidlo, vanilkový extrakt (používám ten z Marks and Spencer, je super. Případně mletou vanilku z Oxalis). Nasaďte šlehací metlu a šlehejte asi tři minuty.

Připravte si rozevírací dortovou formu. Okraje vyložte buď ustřiženým pečícím papírem nebo cukrářskou folií (koupíte v cukrářském obchodě nebo na e-shopu, většinou jako folii na semifreda. Online jsem ji našla zde. Mám 6 cm vysokou, koupila jsem kdysi dávno celé kolo a při domácím užívání vydrží fakt dlouho). Na dno není potřeba nic dávat.

Dno formy vyskládejte piškoty, kulatou stranou nahoru. Na piškoty dejte jednu třetinu krému. Potom na kolečka nakrájené jahody. Dejte další třetinu krému. Piškoty. Krém. Nakonec jahody. Nahoru dávám rozpůlené jahody, řeznou stranou dolů. Pěkně je do krému zamáčkněte.

Takto “neupečený” dort dejte do lednice. Nechejte odpočívat přes noc, ale klidně i 24 hodin. Bude tak ještě lepší. Jak už jsem psala, můžete použít jakékoliv ovoce.

My jsme dort vytvořili s jahodami, podívejte se na fotografie, jak je krásný a láká k „sežrání“.

Vyzkoušejte ho také!

Kysaná smetana z Valašska

Kysaný mléčný výrobek má hustou, krémovou konzistenci. Vyznačuje se jemnou, lahodnou chutí a obsahuje 15 procent tuku. Kysaná smetana je surovina, která má v gastronomii opravdu široký záběr. Lze ji využít pro přípravu pokrmů teplé i studené kuchyně. Může být součástí pomazánek, salátů, dortů, omáček, a dalších kulinářských skvostů. Více informací naleznete zde.

Bílý jogurt z Valašska

Bílý jogurt s nižším obsahem tuku je vyrobený z kvalitního českého mléka. Výrobek jemné chuti je vhodný pro přímou konzumaci i pro studenou kuchyni. Obsahuje jogurtové bakterie. Více informací naleznete zde.
 

Reklama