Bojíte se chodit na slunce, či do solária, přesto toužíte po zlatavém nádechu pokožky? Plánujete svatbu nebo letní párty a chcete vypadat dobře? Chystáte se do plavek a s bílou kůží se necítíte sexy? Můžete vyzkoušet opalovací nástřik.

Od dermatoložky jsem se dozvěděla, že patřím mezi rizikové osoby, které by měly být na slunci velmi opatrné. To mě moc nepotěšilo. Lehké opálení se mi líbí. Nemusím být snědá jako mulatka, ale zlatavý nádech kůže k létu přece patří. A tak jsem přivítala nabídku vyzkoušet opalovací nástřik. Proč ne? Získám vytoužený bronz a super námět na reportáž.

Co je potřeba udělat před nástřikem?

Sun Den předem si uděláte peeling celého těla i obličeje. Můžete nanést tělové mléko, ale ráno v den nástřiku (nebo nejlépe těsně pře „procedurou“) je dobré dát si ještě sprchu s mýdlem, aby pokožka nezůstala mastná. Nedoporučují se přípravky, peelingy a mýdla, které obsahují olejovou přísadu.

V den nástřiku jsem neměla používat tělové mléko, prostředky proti pocení, parfémy a nejlépe ani make up. Bez něj bych asi nevylezla mezi lidi, a tak jsem využila možnosti odlíčit se na místě. Doporučuje se obléct tmavé spodní prádlo a také tmavé, volné oblečení. Nejsou vhodné punčochy. 

Takto vybavená jsem se vypravila do studia. Byl opravdu horký den a ze mě doslova lilo, takže začátek nevypadal zrovna příjemně. Ve studiu byla naštěstí klimatizace, takže jsem trochu vychladla a přitom si vyslechla instruktáž, co musím udělat ještě před vstupem do kabinky.

Tady jsem se vlastně dozvěděla, že mě nikdo nebude „stříkat“ pistolí, jak jsem se zprvu domnívala, ale celá procedura probíhá v naprostém soukromí v kabince, kterou bych přirovnala ke sprchovému koutu.

Aby opálení vypadalo přirozeně, a neměla jsem zažloutlé nehty, dlaně a další místa, kde pokožka ráda chytá pigment, nanesla jsem ochrannou emulzi, která zabrání nežádoucímu zabarvení. Pak už stačí nasadit igelitovou čepici a návleky na chodidla a vstoupit do kabinky.

V kabince

Abyste na nic nezapomněla, kabina vám vše ještě jednou připomene a hlásí, co bude následovat. Je to vlastně docela legrační. Vidět se v zrcadle, určitě se potrhám smíchy. Nahá v průhledné bedně, se slušivou hučkou, vystrčenýma ušima a s rukama vzpaženýma se otáčím jako grilované kuře.

Naštěstí celý proces trvá jen pár minut a vy po ošetření hydratačním mlékem můžete jít.

Tedy předtím je dobré se obléknout. :)

Ještě bych dodala, že po nástřiku je dobré se 8 až 10 h nesprchovat, nekoupat, nejít do posilovny, sauny nebo na masáž a nenanášet krémy. 

A pak už se jenom těšit na bronz. Rychlost, s jakou začne pokožka zlátnout, je individuální. Někomu už po čtyřech hodinách, jinému později, což byl můj případ. Ráno jsem se probudila s krásně stejnoměrně opálenou kůží. Zvláště mě potěšily nohy do kolen dolů, které se mi za normálních okolností skoro vůbec neopálí.

Opalovací nástřik vydrží zhruba týden, ale i to záleží na tom, jak často se sprchujete a jaké používáte přípravky.

Určitě vás zajímá, kolik takové opalování stojí? Pouhých 400 Kč, což je poměrně směšná částka, když si spočítáte, kolik vás stojí tuba opravdu kvalitního samoopalovacího krému.

Více informací najdete na www.provocative-beauty.com 

Reklama