Burgery, marinovaná masa nebo oblíbené klobásy a sýry, to jsou stálice oblíbených grilovaček. Pozvaným čtenářkám a influencerkám jsme k nim nabídli nejen zeleninové saláty a pečivo, ale také hranolky. Ty jsme ale nedávali na gril, nýbrž do horkovzdušné fritézy Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L.

64afbc726b0a8obrazek.png
Foto: Marta Kratochvílová, foceno na Xiaomi 13 Pro

Jaké jsou její výhody? Rozhodně pokrmy, které byste nejspíš smažili jdou v horkovzdušné fritéze jednoduše připravit ve zdravější verzi, tedy bez smažení a bez tuku. Díky ovládání na displeji si lze nastavit teplotu v rozmezí od 40 do 200 °C. Příkon 1600 W zajistí rychlé nahřátí vzduchu a ideální výkon po celou dobu provozu. Díky nepřilnavému povrchu nedochází k přichytávání potravin, to máme vyzkoušeno a musíme tuto vlastnost pochválit. Díky průsvitnému okénku navíc můžete při pečení vidět, v jakém stavu je vaše potravina, kterou upravuje horký vzduch. Co je super - když vyndáte zásobník a proces ještě není u konce, zasunutím se zase spustí a dokončí navolený program.

64afbc06dd5edblobid0.png
Foto: Marta Kratochvílová, foceno na Xiaomi 13 Pro

Fritéza má přednastavené programy a jedním z nich je právě program na hranolky. Takže jsme jí jen zapli, zásobník naplnili hranolkami, zvolili potřebný program a za 20 minut z ní vysypali skvěle opečené křupané hranolky. Během procesu nás program upozornil, že je potřeba otevřít zásobník a hranolky obrátit nebo „prohodit“, aby se hezky propekly ze všech stran. Je skvělé, že nemusíte na nic myslet, vše za vás přístroj udělá sám. Když byly hranolky hotové, zvukový alarm oznámil, že již jsou hotové a k jídlu. Takže bezva věc.

64afbdb84c2b0obrazek.png
Foto:  Martin Pekárek/Klára Křížová

Kdo chtěl na grilovací párty doplnit své menu hranolkami, byl spokojený. Stačilo je jen dát na talíř a dosolit. Myslíme, že horkovzdušná fritéza má využití v kuchyni, ale určitě se hodí jako doplňující pomocník právě na takovéto akce. Můžete v ní takto připravit třeba grilovanou zeleninu s minimem tuku, ve zdravé formě.  Mi Smart Air Fryer obstála v našem testu na jedničku.

64afbe05008e2blobid0.png
Foto:  Martin Pekárek/Klára Křížová

Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L je vynikajícím pomocníkem pro každou domácnost. Oproti klasické fritéze či troubě má mnoho výhod. S touto fritézou se nemusíte bát, že byste do sebe ládovali přebytečné množství tuku, neboť vaše jídlo bude připraveno pomocí vysokoteplotního smažení vzduchem. Tento proces zaručuje, že vaše pokrmy budou nejen chutné, ale i zdravé.

64afbe8eca131obrazek.png
Foto:  Martin Pekárek/Klára Křížová

Ve fritéze se dá připravovat velké množství pokrmů. Od zeleniny přes hranolky po lahodná kuřecí křidélka, masové steaky. Je jen na vás, co si vyberete a na co máte zrovna chuť. Ale neumí jen smažit. Teplotu lze přesně nastavit v rozmezí 40 °C až 200 °C, a tak lze ve fritéze také péct, sušit ovoce, rozmrazovat nebo připravit jogurt jako v jogurtovači.

64afbe4aca4e4obrazek.png
Foto:  Martin Pekárek/Klára Křížová

Horkovzdušné fritéze nechybí WiFi připojení, a tak ji můžete ovládat ze svého mobilního telefonu prostřednictvím Xiaomi aplikace.
A co se týče čištění, je velmi snadné, což určitě oceníte stejně jako my. Nepřilnavý povrch (kromě grilovacího roštu) se snadno čistí, a dokonce lze mýt v myčce.

64afbfe20b4c3obrazek.png
Více informací o Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L najdete zde.

Naše články:

Reklama