Na naší redakční akci spojené s vařením a pečením jsme mohli vyzkoušet skvělý robot ETA Gratus a nový nástavec – mlýnek s mlecími kameny od značky ETA. Pokud milujete raw stravu, zajímáte se o zdravý životní styl a jídelníček, jíte rádi dobré a zdravé suroviny, pak takový pomocník určitě bude přínosem ve vaší kuchyni. Dnes již není problém si koupit zrna, jaká potřebujete pro zvolený pokrm. Umlít si můžete i řadu luštěnin jako je čočka, hrách, cizrna. My jsme na akci vyzkoušeli umlít hrách a pohanku – skvěle se hodí pro pečení.

mlýnek

Byli jsme překvapení, jak je to jednoduché a příjemné. Není to vůbec „velká akce“, jak si mnozí myslí a odůvodňují tím náročnost domácího zpracování čerstvě namleté mouky. Mlýnek velmi rychle vše umele a mouku můžete hned zpracovat. Byli jsme nadšení z pečeného chleba s žitnou moukou, ze sušenek z pohankové mouky a ze slaných krekerů z mletého hrachu.

Mlýnek obstál na jedničku! Jakou zkušenost s ním má Elly, naše redaktorka vaření a foodblogerka Bohyně kuchyně?

Co díky takovému mlýnku všechno můžeme upéct?

Když máte doma mlýnek na obilí, tak upečete kvalitní a hodnotné pečivo z čerstvě namleté celozrnné mouky. Ocení ho také celiaci, kteří si namelou mouku z bezlepkových surovin. Hrachovou, pohankovou, rýžovou. Tyto mouky jsou v obchodě často dost drahé a domácí výroba vyjde mnohem levněji. Mám doma tento mlýnek a používám ho několikrát do týdne. Namelu si vždycky jen tolik mouky, kolik potřebuji do receptu, aby byla mouka vždycky čerstvá. Dá se velice snadno rozebrat a v balení je k němu i praktický kartáček, kterým mlecí kameny krásně a důkladně očistíte. Takže za mě super!

Spokojené s ním byly i naše čtenářky a blogerky, které byly na naší akci a mohly ho hned vyzkoušet a namlít si mouku do receptu. Podívejte se na naše fotky a video z akce.

 

 

Mlýnek ETA002896010 je kompatibilním příslušenstvím k robotům Gratus (ETA 0028) a Gustus (ETA 0128) . S jeho pomocí si tak rychle umelete kvalitní domácí mouku z různých druhů obilovin a luštěnin. Hravě zvládne pšenici, žito, oves, ječmen, pohanku ale také čočku, hrách, cizrnu, fazole, rýži i jáhly. To ocení především osoby trpící Celiakií. Bezlepkovou mouku si tak můžete kdykoliv namlít sami.

Technologie nízkootáčkového mletí

Tato technologie je maximálně šetrná k obilovinám, luštěninám i rýži. Zabraňuje tomu, aby se mouka nadměrně zahřívala, a tím si zachovává optimální kvalitu a čerstvost. Nepřijdete o enzymy, oleje ani vitamíny. Nejen že čerstvě umletá mouka obsahuje všechny tyto živiny a nenasycené mastné kyseliny zdravé pro vaše tělo ale také velmi krásně voní a především chutná.

mlýnek

Hrubost mouky si můžete regulovat. Výsledkem je rovnoměrně namletá mouka hrubých granulí nebo velmi jemné konzistence. Oproti mlýnkům s tříštivými kameny není tak hlučný. Objem násypky je 1 kg. Mlýnek si jednoduše a rychle sestavíte. Při čištění ho můžete kompletně rozebrat. Usnadní vám to tak práci.

Pravé mlýnské kameny

Mlecí kameny o průměru 85 mm jsou velmi tvrdé a pevné a to díky směsi korundu a keramiky, ze které se kameny skládají. Tato směs se taví za vysoké teploty ve vypalovací peci. Vznikají tak vzduchové kapsy, díky kterým zůstává povrch stále hrubý bez opotřebení. Aby si svou funkčnost a hrubost zachovaly, zabraňte jejich kontaktu s vodou. Čistěte kartáčkem, který je součástí balení.

Více informací najdete ZDE.

Čtěte také:

Reklama