V minulém článku jsem vám popsala, co je mezoterapie i to, že se chystám tohle ošetření vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Tentokrát bych se s vámi ráda podělila o svou zkušenost. A prozradím hned na úvod, že je to zkušenost přímo skvělá!

Nastal den D a já se plná očekávání dostavila do MEDICOM Clinic. Milá korektivní dermatoložka, paní doktorka Katarína Třísková, mě průběh celého zákroku nejdříve vysvětlila, abych nebyla zbytečně nervózní a věděla jsem, co přesně se bude dít. Ze všeho nejdřív mi ale sestřička ošetřila obličej speciální emulzí, která přibližně po 40 minutách zapůsobila jako anestetikum. Pak jsem se už jen pohodlně položila na lehátko v ordinaci a ošetření mohlo začít.

Jak to celé probíhá?

Mezoterapie

Mezoterapie se provádí drobnými mikrojehličkami, kanylkou nebo speciální mezopistolí, tzv. Vital Injectorem. Já jsem si vybrala ošetření mezopistolí. Lékařka tedy do mezopistole vložila výplň s kyselinou hyaluronovou a dalšími živinami, nastavila na přístroji hloubku průniku mikrojehliček, aby se cenné látky z výplně dostaly do všech vrstev kůže, a šlo se na věc.

Pistole s pěti miniaturními jehličkami nejprve jemným podtlakem nasála kousíček mojí pleti a zároveň trochu vysunula jehličky, které do podkoží rychle vstříkly přednastavený objem tekutiny. Poté se pleť uvolnila a lékařka pistoli posunula zase o kousíček vedle, na další místo na pleti. Tímto způsobem mi paní doktorka postupně ošetřila komplet celý obličej – tváře, čelo, okolí očí, nos, bradu, dokonce i oblast horního rtu a část krku.

Mezoterapie

Z ošetření rovnou do práce

Díky předcházejícímu znecitlivění pleti jsem během ošetření cítila jen mírný tlak pistole, potom ještě lehké píchnutí v okolí nosu a nad horním rtem – tedy v těch nejcitlivějších partiích obličeje. Vždy se ale jednalo jen o pár vteřin, pak paní doktorka mezopistoli posunula zase o kousek dál. Celou dobu se mě navíc ptala, jak se cítím a nabídla mi dělat během ošetření i malé pauzičky, ale nakonec to ani nebylo potřeba. Celé ošetření trvalo jen asi 20 minut. Musím říct, že se to dalo opravdu v pohodě vydržet. Moje počáteční nervozita byla zbytečná.

Po ošetření jsem měla pár hodin jen lehce začervenalé tváře a také se mi na jedné z nich udělaly dvě úplně miniaturní modřinky, které vypadaly spíše jako pihy. Nebylo to nic hrozného, v pohodě jsem se rovnou z kliniky vrátila do práce. Efekt ošetření jsem mohla zhodnotit už po několika dnech – vážně jsem v zrcadle viděla, jak se moje pleť vzpamatovala. Jak vypadá svěží a je najednou vypnutější i pružnější než dřív. Jsem ráda, že jsem mohla mezoterapii vyzkoušet a výsledek mě velmi příjemně překvapil!

Mezoterapie

Více se o mezoterapii můžete dozvědět přímo na stránkách MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie, kde tohle ošetření běžně provádějí, a proto jsem se ho tam rozhodla vyzkoušet i já :-)

Proč mezoterapii podstoupit

Díky mezoterapii pokožka dostane příslušnou dávku vitaminů, aminokyselin a hlavně kyseliny hyaluronové, která se postará o potřebnou hydrataci pleti. Tento výživný koktejl nastartuje v pleti tvorbu kolagenu a elastinu, látek zodpovědných za její pružnost a vitalitu, proto vaše tvář po ošetření na první pohled omládne. Zlepší se vzhled pleti, její struktura a pružnost. Zpomalí se proces stárnutí a v kůži se nastartují revitalizační procesy. Z toho důvodu je ošetření doporučováno i jako prevence stárnutí pleti a tvorby vrásek. Korektivní dermatoložky MEDICOM Clinic ho proto vřele doporučují nejen starším klientkám, ale mimo jiné i těm mladším, ve věku okolo třiceti let.

Mezoterapie

Benefity, které mezoterapie nabízí:

  • Po pár hodinách ustoupí mírné začervenání pleti, která se stává viditelně jasnější a zdravější.
  • Ošetření pleť hloubkově zhydratuje a poslouží jako účinná prevence tvorby vrásek.
  • Do pleti se aplikují látky tělu vlastní – v první řadě blahodárná kyselina hyaluronová zodpovědná za hydrataci.
  • Při mezoterapii pronikají účinné látky až do hlubších vrstev pleti, přesto je ošetření téměř bezbolestné. Přibližně hodinu před mezoterapií se totiž klientkám na tvář aplikuje znecitlivující emla krém.
  • Mezoterapie omladí a hloubkově vyživí nejen obličej, ale i oblast krku, dekoltu nebo hřbetů rukou.

Čtěte také:

Reklama