Od Stubaiského ledovce s každoročním hvězdným šampionátem FIS Freeski World Cup Stubai, přes sáňkařské dráhy v Elferu, fascinující lyžařské show ve středisku Schlick 2000, až po pěší turistické trasy poblíž Serlesbahnenské lanovky v Miedersu. To vše má jednoho společného jmenovatele: bohatá sněhová nadílka, která se každoročně snese z mraků a spolehlivě pokryje celé Stubaiské údolí.
5a71bfb32407bobrazek.png
 
Vedle lyžování, jízdy na snowboardu a freeride láká Stubaiské údolí nejen perfektně upravenými pěšími turistickými i běžkařskými trasami a osvětlenými sáňkařskými dráhami, ale nabízí svým návštěvníkům i několik kluzišť. Díky takto široké nabídce si můžete zimu užít skutečně plnými doušky. Více najdete na www.stubai.at/cz.
 
Z jakých lyžařských středisek si můžete vybrat?
 
Stubai Glacier: Sněhová jistota od října do června

Pouhých 45 minut cesty autem dělí alpskou metropoli město Innsbruck a lyžařské středisko Stubai Glacier (Stubaiský ledovec) nabízející neomezené lyžařské možnosti. Nová lanovka 3S Eisgratbahn – rychlá, pohodlná a bezbariérově přístupná – vás vyveze do výšky 2 900 metrů rovnou z parkoviště. Tady vás potěší také přístup k Wi-Fi, kožené sedačky i dech beroucí panoramatický výhled. Lyžařské centrum Stubai Glacier a celé údolí je pověstné svými sněhovými podmínkami. Nadýchaný prašan na největším rakouském ledovci si můžete užít nejen v rámci široké nabídky celkem 35 různých sjezdovek, ale také na 13 off-piste freeride sjezdech.
 
Schlick 2000: Zábava v prašanu pro celou rodinu

Lyžařské středisko Schlick 2000 Skiing Centre ve Fulpmesu letos rozšířilo nabídku sjezdovek. V letošní sezóně se můžete svézt novou sedačkovou lanovkou s panoramatickým výhledem. Lanovka se čtyřmístnými polstrovanými sedačkami a pohyblivým pásem u nástupu nahradila starý vlek. Určitě vyzkoušejte dvě nové sjezdovky: sportovní sjezdovka s černým označením zvaná „Panoramaschuss“, nabízející fantastické rozhledy na vrcholy pohoří Kalkkögel, a klidnější, červeně označená sjezdovka „Hohes Laub Abfart“ pro volnější sjezdy. Oceníte renovaci a rozšíření zasněžovací techniky, která stabilně udržuje všechny čtyři odjezdové sjezdovky v dobré kondici.
5a71c07a50535obrazek.png
 
Sněhu mimo sjezdovky si můžete užít ve středisku Schlick 2000 při běžkování po vysokohorských alpských trasách, paraglidingu z vrcholové stanice hory Kreuzjoch či při pěších turistických výletech zasněženými lesy. Zatímco děti se pobaví v BIG Family Schlick 2000 Skiing Centre v dětském lyžařském centru BIG Ron’s Kinderland, rodiče mohou posedět s přáteli v jedné z blízkých tradičních chat. Velkým zážitkem je také návštěva lyžařské show „Night of Colours“.
 
Serlesbahnen: Sněhem na lyžích i pěšky

Jen jeden sestup dělí lyžařské středisko Serlesbahnen v Miedersu od Tyrolského spolkového hlavního města Innsbrucku v ústí Stubaiského údolí. Celkem 2 717 metrů vysoká hora Serles, kterou Goethe označil za „hlavní oltář Alp“, lemuje celou plejádu malých, ale znamenitých lyžařských resortů, jejichž společným jmenovatelem je sníh a zábava. Ať už rádi lyžujete, sáňkujete nebo se procházíte zasněženou krajinou, perfektní prašan potkáte na každém kroku. Oddechnout si pak můžete nejen na mnoha slunných místech, ale také v některé v alpských chat, které jsou skvělým místem pro ochutnání typických tyrolských delikates. Široké, snadno sjízdné sjezdovky, jsou jako stvořené pro příjemnou rodinnou zábavu. Ideální podmínky zde naleznou nejen děti a lyžařští začátečníci, ale také mírně pokročilí či rekreační lyžaři.
 
Tip na výlet: Zejména v zimě je skvělým tipem návštěva slavného kláštera Maria Waldrast. Tento oblíbený cíl je vhodný nejen pro nejmladší hosty, ale také pro výlet na sněžnicích či pěší turistiku: sledování stop ve sněhu, křupající sníh pod nohama a úsměv na tváři bude krásnou vzpomínkou.
 
Elferbahnen: Na sáňky a hurá do sněhu!
5a71c012863a4blobid0.png

 
Kabinková lanovka Elferbahnen je nejen extrémně oblíbená u fanoušků lyžování, ale umožňuje také přístup ke skutečnému sáňkařskému Eldoradu. Celkem tři sáňkařské dráhy meandrují malebnými svahy; mezi nimi i nejdelší osvětlená Stubaiská uměle zasněžovaná a perfektně upravená sáňkařská dráha. Bezpečnou zábavu návštěvníkům slibuje i certifikát kvality, který drahám opakovaně udělila spolková země Tyrolsko. Neustiftská hora nabízí zkušenějším, sportovním lyžařům sjezdovky pro náročnější sjezdy. Nemáte sáňky? Nevadí, snadno si je zde půjčíte!
 
Údolí Stubai v Tyrolsku. Sněhová zábava na tisíc a jeden způsob.
5a71c017d187bobrazek.png

Více najdete na www.stubai.at/cz.

Reklama