Flying waters

Městečko Bad Gastein v údolí Gastein je zajímavým místem, kde můžete zažít skvělou dovolenou – je výchozím bodem pro jízdu na kole, pro túry či pro nadšence pro lezení po zajištěných cestách. Bad Gastein má mnoho podob, od hlubokého údolí, po vysoké vrcholky hor. A jedno je krásnější než druhé.

Zajímavou atrakcí pro pevné nervy a pro milovníky adrenalinových zážitků je tu od roku 2015 lanová skluzavka s názvem Flying Waters. Vede přes údolí a dává zájemcům možnost užít si z letu na laně hluboké údolí s překrásnou architekturou a impozantním vodopádem. Jízda trvá jednu minutu.

Flying waters

Měla jsem možnost tuto lanovou skluzavku spolu s Karin Řehákovou vyzkoušet. Bylo nás celkem šest, takže jsme si dodávali odvahy a těšili se, jaké to bude, letět minutu jen tak na laně vzduchem přes údolí. Kdybych měla popravdě popsat své pocity, bylo by to jasné. Nejprve jsem se cítila jako zvědavá hrdinka, co to určitě dá. Když jsme zaparkovali u startovacího stanoviště, udělalo se mi z té hloubky špatně a chtěla jsem utéct. Když jsem to tedy následně s velkou odvahou po laně přejela, měla jsem z toho radost, jaký to byl úchvatný zážitek.Flying waters

Velmi mi pomohla paní, která obsluhovala startovní pozici – měla naši rezervaci, takže vůbec nepřipouštěla, že by si to někdo z nás rozmyslel a nejel. Tudíž nám všem rozdala speciální oblečky s úvazy, za které jsme následně viseli na skluzavce. Ta měla držátka na ruce – v podstatě jsme letěli v sedě.

Flying watersMůj vnitřní boj byl prostý - Jen se nebát a vstoupit na start. Paní byla opravdu zkušená, stále se smála a říkala, ať se nebojíme, že je to velká zábava. Asi tam měla už takových poseroutek více…

Takže jeden po druhém jsme po signálu z protější cílové „stanice“ odjeli a krásně fičeli přes údolí. Největší adrenalin pro mne byl se obléknout do těch úvazů a vylézt na start, odprostit se od té hloubky. Paní z obsluhy nechala každého z nás si zvyknout, jak se v tom oblečku sedí, jaký je to pocit v něm viset ještě než nás pustí do prostoru... a to bylo uklidňující. Následný let pak už byl v pohodě, super zážitek.

Pokud stejně jako já bojujete s těmito strachy a závratěmi, je dobré se „hecnout“ a zkusit to. Už jen pro ten pocit, že překonáte sami sebe, svoje omezující obavy a užijete si zábavu.

Flying waters

Lanová skluzavka s názvem Flying Waters je v provozu nejen v létě, ale také v zimě. I když určitě stojí trochu přemáhání viset jen na laně a letět vzduchem, jde o ultimativní adrenalinovou nálož. Jízda je pak ale vzrušující a slastná zároveň.

Flying waters

Flying waters

Zábavu si užijí i děti! Cena: 19,50 EUR, pro děti do 12 let 15 EUR. V sobotu mají zavřeno, jinak se můžete sklouznout každý den.

Gastein

Více na www.gastein.com/cz

Reklama