Není to samozřejmě pouze dětský kolektiv, ale také zimní měsíce, které s sebou přinášejí velká rizika. Zvlášť když je zima mírná jako letos. Navíc bydlíme ve velkém městě - život tady má sice spoustu výhod, ale velké množství lidí na jednom místě je právě v tomto období dalším rizikovým faktorem.

5a6502eb60383biogaia.jpgAsi jako každá maminka jsem tedy začala přemýšlet, jak budu řešit situaci, kdy se syn dostal do začarovaného kruhu nemocí, z nějž nelze vystoupit.

Snažila jsem se upravit jídelníček tak, aby měl syn dostatek vitaminů (i když po této stránce máme, přiznám se, stále velké rezervy). Vyzkoušeli jsme pak také několik sirupů z lékárny, které podporují imunitu. Ne všechny vyhovovaly synovi chutí, postupem času jsme zůstali u jednoho ověřeného.

Navzdory těmto opatřením se nám nemoci nevyhnuly (ani synovi, ani mně) a bohužel před několika týdny Vincent dostal i první antibiotika kvůli velmi silnému zánětu středního ucha, který měl v obou uších.

Na doporučení lékaře jsem tedy začala řešit i doprovodnou probiotickou léčbu. Probrala jsem to s kamarádkou, která má o rok staršího syna, a právě ona si pochvalovala kapky BioGaia. Shodly jsme se totiž, že často největším problémem je léky nebo doplňky stravy do dětí nějak „dostat“. Mnohé z nich mají divnou chuť nebo konzistenci a dopravit je do zažívacího systému dítětě je téměř nemožné bez újmy na zdraví na obou stranách.  :)

Kapky BioGaia jsem tedy vyzkoušela a byla jimi nadšená. Nemají žádnou (pa)chuť ani barvu, dá se s nimi proto jakkoli „kouzlit“, přidat je kamkoli od čaje po tekuté jídlo, ale syn je bez protestů polyká jen tak ze lžičky, protože ví, že ho nečeká nic nepoživatelného.
Nyní už jsou kapky BioGaia běžnou součástí našeho dne. Syn neměl při užívání antibiotik žádné nepříjemné vedlejší účinky, které známe tak dobře i my dospělí. Léčba tedy proběhla úspěšně, ale užívat kapky BioGaia bude učitě dál.
Jejich další velkou výhodu vidím také v tom, že je můžete podávat dětem už od jednoho měsíce. Mohou tedy provázet vaše dítě téměř od jeho prvních dnů.
Mohu je s klidem doporučit všem maminkám a jejich dětem.

Více o kapkách se dočtete na www.biogaia.cz

Náš tip pro dospělé a děti od tří let: žvýkací tablety BioGaia®

bg.png

Představují jednoduchý, bezpečný a pohodlný způsob k získání a udržení zdravé střevní rovnováhy a zlepšení trávící funkce. Jedna tableta denně zajišťuje doporučenou dávku 100 miliónů živých bakterií Lactobacillus reuteri Protectis. Tablety BioGaia® se mohou žvýkat, polykat nebo nechat rozpustit v ústech, a to již od věku 3 let. Lze je užívat i v těhotenství a v období kojení. Koupíte je bez předpisu v lékárně.
Neslouží jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.
Cena doplňku stravy BioGaia® Protects 20 tbl. je 179 Kč

Více čtěte zde: Zdravá střevní mikroflora je základem pro funování celého těla

Reklama