Reportáž z této akce jsme vydali v tomto článku

Jaké jsou dvě testované čističky vzduchu Ururu Daikin, které jsme měli s deseti testujícími možnost vyzkoušet?

61922f47ce8a3obrazek.png
Foto: Michal Protivanský

V podstatě se jedná o 2 základní modely MC55W a MCK55W (Ururu), jsou stejné, ale jedna má navíc funkci zvlhčování vzduchu. Oba disponují technologií Daikin Flash Streamer, která pomocí elektrického výboje rozkládá a následně ničí viry, bakterie, plísně, alergeny i molekuly nebezpečných těkavých organických látek, které se uvolňují třeba z koberců nebo čalounění, aniž o tom víme. Koronaviry likviduje podle posledních testů do 3 minut[1], ale přispívá k omezení šíření i dalších respiračních chorob[2].

Obě čističky vzduchu Daikin také obsahují výkonný elektrostatický HEPA filtr, který odstraňuje 99,97 % jemných částic 0,3 µm.

61922cf13d1cfobrazek.png

Filtr se díky statickému náboji téměř nezanáší a nesnižuje tím výkon čističky. Výrobce dokonce doporučuje filtr vyměnit až po 10 letech.

Samozřejmostí je nízká spotřeba elektrické energie a tichý chod, pouhých 19 dB(A). Můžeme si to představit třeba jako šepot lidí v knihovně. Pohodlně se u takového zvuku dá i spát.

A pokud máte sucho v bytě (vlhkost 40 % nebo dokonce nižší), není nic snazšího než zvolit model Ururu s funkcí zvlhčování. Chrání pokožku i sliznice před vysycháním a brání virům v bezuzdném poletování vzduchem. Proudění vzduchu v čističkách Daikin je cca 330 m3/h. To znamená, že objem vzduchu průměrné místnosti proudí čističkou několikrát za hodinu.

Jak se čističky vzduchu líbily našim testujícím a jaké nám na ni napsali recenze?

ur1.jpg
Foto: Michal Protivanský

Ururu MC55W Daikin bez zvlhčování vzduchu

61922e5c003d5obrazek.pngJe to velmi kvalitní čistička vzduchu, je pro mě důležité, aby vzduch v místnosti byl vyčištěný. Čištěním vzduchu se snižuje virová nálož, což je potvrzené. Čistička má několik stupňů čištění, HEPA filtr odchytí nejmenší částice. Čistička spolehlivě vyčistí prostor 40m2. Je lehká a mobilní – dá se s ní bez problémů přejíždět z místnosti do místnosti. Má několik režimů a nemusí se vypínat na noc, protože umí být tak tichá, že se při ní dá spát, ideální je automatický program, který sám vyhodnotí znečištění vzduchu a sepne čištění, díky tomu tak má místnost stále vyčištěný a svěží vzduch. Při používání čističky je v místnosti méně prachu.

61922e5edd943obrazek.pngDokáže ze vzduchu odstranit i koronavirus. Není nijak hlučná a lépe se mi po použití dýchá. Kvalitní produkt, který nestojí tolik peněz a designově zapadne do interiéru.

ur2.jpg
Foto: Michal Protivanský

61922e61a433dobrazek.pngČističku vzduchu doporučuji. Sice jsem byl zpočátku skeptický, že ji nepotřebujeme, ale od možnosti testování jsem přesvědčený, že je to dobrá věc. Tato čistička má dobrý výkon, čistí vzduch kontinuálně, když je zapnutá tak vzduch v místnosti, kde stojí projde během hodiny čističkou opakovaně několikrát. Tedy neustále se čistí. Mám tedy dobrý pocit, že vzduch je neustále pod kontrolou a čištění probíhá stále. Když je zapnutá na automatický režim, hlídá si díky senzorům automatické zapnutí, pokud se kvalita vzduchu zhorší. Oceňuji nízkou hlučnost, v režimu noci je tak tichá, že se u ní dá bez problému spát, vůbec není slyšet a neruší. Také v tomto režimu vůbec nesvítí, takže neruší ani žádná světla kontrolek. Čistička je jednoduše mobilní, dá se přemísťovat z místnosti do místnosti a vyčistí kolem 40m2 plochy. Má jednoduché ovládání a pěkný design v bílé neutrální barvě. V bytě je díky čističce méně prachu. Mínus – nedá se propojit s aplikací na vzdálené ovládání.

61922e6448b41obrazek.pngV dnešní době je čistění vzduchu opravdu důležité, nejen kvůli celkovému znečištění, ale i kvůli covidu. Se značkou Daikin mám jen ty nejlepší zkušenosti. Chválím zejména vysoký výkon – k vyčištění jedné místnosti stačí opravdu pár minut. Skvělá je také její nízká hlučnost, takže neruší ani v noci. Jednoduše se ovládá a pozná, kdy se má sama zapnout. Reaguje třeba na to, když začnu vařit. Manželovi trošku vadí nemožnost napojit čističku na chytrou domácnost, ale není to nic, bez čeho by se nedalo žít.

blobid0.jpg
Foto: Michal Protivanský

61922e6867c2cobrazek.pngČistička mě nadchla. V dnešní době plné alergenů, prachu... je to skvělá věc. Překvapila mě snadná ovladatelnost, díky kolečkům se lehce přemístí do jiné místnosti. Má velmi tichý chod, automatický režim, kdy sama zjistí, že je potřeba vzduch vyčistit. Skvělá věc nejen pro alergiky.

Ururu MCK55W Daikin se zvlhčováním vzduchu

61922e6b82233obrazek.pngVelmi kvalitní čistička vzduchu, která umí zároveň zvlhčovat vzduch, praktické 2 v 1. Čištěním vzduchu se snižuje virová nálož, což je potvrzeno odborníky. Míra vlhkosti vzduchu se dá nastavit od 1 do 3, oceňuji tuto regulaci. Je to velmi praktické na zimu, kdy je vzduch vevnitř velmi suchý. Čistička má několik stupňů čištění, HEPA filtr odchytí nejmenší částice. Čistička spolehlivě vyčistí prostor 40 m2 Je lehká a mobilní – dá se s ní bez problémů přejíždět z místnosti do místnost Má několik režimů a nemusí se vypínat na noc, protože umí být tak tichá, že se při ní dá spát, ideální je automatický program, který sám vyhodnotí znečištění vzduchu a sepne čištění, díky tomu tak má místnost stále vyčištěný a svěží vzduch. Při používání čističky je v místnosti méně prachu.

zur3.jpg
Foto: Michal Protivanský

61922e6e967f3obrazek.pngČistička, která čistí a zároveň zvlhčuje vzduch, což je skvělé. Je to vylepšený model, hlídá jak kvalitu vzduchu, tak i vlhkost. Je to praktické hlavně v zimě, kdy je v domácnosti díky topení suchý vzduch. Myslím, že díky kombinaci čištění a regulované vlhkosti je doma lepší prostředí pro alergiky nebo pro ty, co často trpí nachlazením. Kvalitní filtry zachytí i viry. Čistička má vysoký výkon, čistí vzduch kontinuálně, když je zapnutá tak vzduch v místnosti, kde stojí, projde během hodiny čističkou opakovaně několikrát. Tedy neustále se čistí. Je pro celoroční použití. V místnosti, kde je v chodu je pocitově svěží vzduch, nemáte pocit vydýchaného prostoru s nutností větrání. Pokud ji máte zapnutou i v noci, je úplně tichá a neruší, při tom kvalitně čistí vzduch. Má jednoduché ovládání, stačí použít tři tlačítka. Vyčistí a zvlhčí kolem 40 m2. Je drahá, ale vyplatí se, mohu doporučit.

61922e71a43bdobrazek.pngJde o velice kvalitní produkt. Čistička odstraní nečistoty během pár minut a v místnosti se hned lépe dýchá. Skvělým bonusem je přítomnost funkce zvlhčování, což oceňuju hlavně v noci. Vytvoří to příjemný vzduch skoro jako po dešti. Oceňuji dlouhou životnost filtrů, jednoduché ovládání a to, že čistička není vůbec hlučná. Má sice trochu větší rozměry, ale design se mi líbí, takže mi v místnosti nijak nevadí. Mohla by být levnější, ale za kvalitu si ráda připlatím. Jde o super produkt, který si nemohu vynachválit a zlepšila se mi díky němu alergie na prach.

61922e38a69daobrazek.png
Foto: Michal Protivanský

61922e7559a7bobrazek.pngČistička a zvlhčovač v jednom velmi tichém přístroji. Super že se sám spustí automaticky, když se zhorší vzduch. Hepa filtr se stará o ty částečky ve vzduchu, které necítíme a nevidíme. Tak těm, co mají doma dost místa, určitě doporučuji.

Více informací také najdete na webu Heuréka, kde si můžete přečíst konkrétní recenze a doporučení.

61922d3e9da11obrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Recenze najdete také na tomto webu:

Naše články:

[1] Podle testů provedených v laboratořích Institutu Pasteur de Lille eliminovaly čističky vzduchu Daikin více než 99,98 % lidského koronaviru HCoV-229E za 2,5 minuty. Tento virus je ze stejné rodiny jako SARS-CoV-2, koronavirus stojící za pandemií COVID-19.
[2] Jednotky byly rovněž vyhodnoceny jako 99,93% účinné proti viru H1N1 za 2,5 minuty. H1N1 je virus způsobující běžnou chřipku

61922cb8cdf74obrazek.png

Reklama