Reportáž z této akce jsme vydali v tomto článku
Reportáž z akce pro společnost Electrolux: Testujeme bezdrátový vysavač a dvě vychytané parní trouby. Jak se nám skvělí pomocníci pro domácnost a vaření líbili?

Jak se tato trouba testujícím líbila a jaké nám na ni napsali recenze?

tr1.jpg
Foto: Krumphanzl

615ad04332cc4obrazek.pngTrouba má velmi široké využití páry při pečení. je skvělé použít tento typ pečení, protože se pokrm nevysušuje a zůstává krásně šťavnatý. Není složité používat nabízené programy, ovládání je velmi jednoduché. Trouba se dá při mytí rozebrat a umýt tak všechna zákoutí, která jsou jinak nedostupná. Oceňuji teplotní sondu. Je to velmi kvalitní trouba, cena odpovídá výkonu.

615ad04597170obrazek.pngVelký výběr funkcí a programů, dotykové ovládání, tlumené dovírání dvířek, teplotní sonda, možnost pečení na 3 úrovních najednou, skvělé využití páry a spousty dalších plusů. Na této troubě musím vychválit snad vše. Při pečení v páře nebo v kombinaci páry s horkým vzduchem jsou pokrmy naprosto dokonalé. Myslím, že vyhoví i náročnějšímu kuchaři a začínajícím usnadní práci.

blobid0.jpg
Foto: Krumphanzl

615ad0486c09fobrazek.pngS troubou mám příjemnou zkušenost. Jídlo se dá připravovat s párou i bez ní. Čas šetří rychlé ohřátí trouby a také pečení v několika úrovních zároveň, skvělá je teplotní sonda.

615ad04acb56fobrazek.pngMusím uznat, že je to velmi „nadupaná“ trouba, kterou ocení všichni, kdo rádi vaří a pečou a využijí řadu funkcí, které trouba nabízí. Líbí se mi využití páry a horkého vzduchu v různých programech. Je drahá, ale výkon a možnosti tomu odpovídají. Peče úplně excelentně, pečení v páře je nesrovnatelné s klasickým pečením, maso je krásně šťavnaté a výborně propečené. Pro milovníky techniky – dá se propojit s aplikací a ovládat na dálku. Ovládání je celkem jednoduché a intuitivní. Má krásný elegantní design, je to takový výkonný šperk v kuchyni. Mohu doporučit.

blobid1.jpg
Foto: Krumphanzl

615ad04de6248obrazek.pngParádní trouba, moc se mi líbí. Má spousty programů a využití páry (funkce Steamify®). Dobře se čistí a hlavně je pečení pohoda. Dá se ovládat přes wifi, má teplotní sondu pro kontrolu vnitřní teploty masa v troubě. Za mě spokojenost.

615ad0512ee35obrazek.pngMěla jsem možnost si prohlédnout a vyzkoušet parní troubu a jsem nadšená. Je vychytaná do nejmenšího detailu. Od ovládání po údržbu, která je velmi snadná. Nadchlo mě, že bych mohla vařit více pokrmů naráz, a navíc v mnohem lepší kvalitě. Asistent vaření je také skvělá funkce. Rozhodně bych daný spotřebič doporučila dále.

blobid2.jpg
Foto: Krumphanzl

615ad05445d9dobrazek.pngMusím uznat, že tato trouba je jedinečná. Díky nastavení funkce Steamify® trouba automaticky sama nastaví správnou intenzitu páry pro vaše jídlo. To je velmi praktické a dobré.  Skvělý produkt, který umí snad vše, na co si vzpomenete. Hodně mě nadchlo čištění trouby, která má vyjímací skla. Všechna se dají vyjmout a umýt. Super! Všestranný pomocník. Umí péct, dusit...

Zeptali jsme se odborníka, zástupce společnosti Electrolux, aby nám vysvětlil, jaké má testovaná trouba benefity.

Za odpovědi děkujeme Renému Kubaníkovi, který byl s námi na naší akci a zároveň vše testerkám předvedl a vysvětlil.

 

Jaká je testovaná vestavná parní trouba SteamBoost od AEG? Jaké hlavní benefity má testovaná trouba?
615acf897c659obrazek.pngDůležitým benefitem parní trouby SteamBoost je automatické nastavení páry. Použijte funkci Steamify® a trouba za vás sama vybere správnou intenzitu páry pro připravovaný pokrm.

Jaké důležité a zajímavé programy či funkce byste u této trouby vyzdvihl? 
S funkcí Steamify® je příprava pokrmů v troubě velmi snadná. Stačí zadat teplotu pečení a trouba automaticky upraví další nastavení, včetně páry. Díky ní jsou pak pokrmy zdravější a chutnější.

Dá se při pečení propojit pára s horkým vzduchem?
Parní trouba právě kombinuje horký vzduch s párou, díky tomu nebudou pokrmy z parní trouby nikdy vysušené. Přidaná vlhkost zlepšuje chuť, strukturu i barvu pokrmů a dodá jim křupavost na povrchu a šťavnatost uvnitř.

Dá se v této troubě připravit pokrm metodou Sous-Vide? Jak to funguje? 
Ano, pokrmy v této troubě lze připravit i metodou Sous-Vide. Oblíbené přísady a koření společně zavakuujete do vakuového sáčku (ve vakuovací zásuvce) a připravíte v páře. Vytvoříte tak intenzivní a bohatou chuť.

Dá se propojit ovládání trouby s aplikací? Jak se aplikace jmenuje a co díky tomu propojení získáme?
Dobu pečení a nastavení teploty lze ovládat na dálku pomocí aplikace My AEG Kitchen. Dokonalá kontrola a ovládání pečení prakticky odkudkoliv. Aplikace navíc přináší i řadu užitečných a inspirativních rad.

Jak se trouba čistí? 
Možnosti čistění podle typu trouby: samočisticí pyrolytické, katalytické a párou.
Právě díky využití páry je jednoduchá nejen příprava jídla, ale i následné čištění trouby. Programy pro čištění párou účinně odstraňují zbytky jídla.
Pyrolytickým čištěním se zase veškeré zbytky jídla promění v jemný popel, který pak snadno setřete. 

Jaké má trouba ovládání?
Interaktivním otočným ovladačem lze nastavit čas, teplotu i funkce trouby. Aktuální nastavení se zobrazí okamžitě pouhým dotykem na jasném TFT displeji.

Má trouba teplotní sondu? Jak se dá využít? 
Ano, součástí trouby je i teplotní sonda, která průběžně měří teplotu uvnitř pokrmu a ohlídá za vás jeho správné propečení.

Můžeme v troubě péct několik pokrmů najednou? 
V parní troubě jídla nepřejímají chutě, vůně, pachy. Bez obav tedy můžete péct rybu a koláč dohromady.

Více najdete na těchto stránkách – nejen popis trouby, ale také recenze jednotlivých testerek.

blobid3.jpg
Foto: Krumphanzl

615acfa1e2a7fobrazek.png

Reklama