Reportáž z této akce jsme vydali v tomto článku

Testovací akce se čtenářkami: Proč si pořídit čističku vzduchu a jaká klimatizace může levně topit? 

Testovaná klimatizace nás zavedla do světa technologií, které řešíte při rekonstrukcích bydlení nebo při stavbě domu. Testovaná klimatizační jednotka Perfera FTXM-R nás přesvědčila, že moderní technologie jsou opravdu dobře vymyšlené, aby byly splně funkční, přinášely komfort, a navíc ušetřili mnoho energie. Testovaná klimatizace totiž nejen chladí vzduch v místnosti, kde je velké teplo, ale když je potřeba, tak také topí a žene do prostoru teplý vzduch.

Jak se testovaná nástěnná klimatizace líbila našim testujícím a co na nám napsali do recenzí?

du8.jpg
Foto: Michal Protivanský

61811fce1523dobrazek.pngKlimatizační jednotka, která mě při testování nadchla. Je velmi energeticky úsporná a dá se nastavit jako doplněk například podlahovému topení, nebo topení s radiátory. Velmi rychle místnost ohřeje. Zajišťuje jak chlazení vzduchu, tak i jeho ohřívání, tedy topení. Regulace teploty je samozřejmostí, klimatizace má několik velmi praktických funkcí, dá se dopředu časovat. Je v energetické třídě A+++, takže díky přitápění v topné sezóně velmi ušetříte. Uživatelsky je příjemná, díky prostorovým čidlům nefouká nepříjemně do obličeje nebo do zad, vzduch rovnoměrně cirkuluje po celé místnosti. Ovládací jednotka je čitelná a intuitivní, tato chytrá klimatizace je praktická a vyplatí se, hlavně pro novostavby, kdy dopředu počítáte s úmístěním rozvodů. Mínusem je vyšší cena. Jedná se o důmyslný systém chlazení a topení v jednom.

61811fd043692obrazek.pngZa mě velmi dobrá zkušenost. Klimatizace, která je moderní a nabízí velmi dobré technologie, které využijete a oceníte. Zároveň chladí a když je třeba topí – vyhřeje rychle a perfektně místnost. Chválím dobrou cirkulaci vzduchu. Šetří energii, což je vzhledem k vyhřívání velmi výhodné. Má čidlo pohybu osob, tedy se nestane, že by nepříjemně foukala na někoho, kdo sedí nebo se pohybuje po místnosti. Když nikdo v místnosti není, klimatizace to vyhodnotí a zapne režim na šetření energie.
Dá se plně ovládat přes telefon a aplikaci Daikin (Android i iOS), je možné nastavit časování i na období jednoho týdne dopředu. Je finančně náročnější, ale je to cena za velmi dobrý výkon.

du6.jpg
Foto: Michal Protivanský

61811fd5c1175obrazek.pngModerní a inteligentní klimatizace, kvituji propojení chlazení vzduchu a topení, klimatizace umí oboje. Je to super pro novostavby nebo kanceláře Zařízení je v chodu velmi tiché a díky prostorovému čidlu se proud vzduchu vyhne osobám Šetří energii Funkce Heat Boost – nastavení teploty je dosaženo o 20% rychleji v porovnání s jinými klimatizacemi v párové aplikaci Je to super řešení pro vytápění a letní chlazení.

du4.jpg
Foto: Michal Protivanský

61811fd8eabf3obrazek.pngKlimatizace, která je moderní a nabízí velmi dobré technologie, které využijete a oceníte. Zároveň chladí a když je třeba topí – vyhřeje rychle a perfektně místnost. Chválím dobrou cirkulaci vzduchu. Šetří energii, což je vzhledem k vyhřívání velmi výhodné Má čidlo pohybu osob, tedy se nestane, že by nepříjemně foukala na někoho, kdo sedí nebo se pohybuje po místnosti. Když nikdo v místnosti není, klimatizace to vyhodnotí a zapne režim na šetření energie. Dá se plně ovládat přes telefon a aplikaci Daikin (Android i iOS), je možné nastavit časování i na období jednoho týdne dopředu. Je finančně náročnější, ale je to cena za velmi dobrý výkon.

61811fdb70caaobrazek.pngNetušila jsem, že klimatizace chladí a v případě potřeby i vzduch ohřívají. Navíc v energetické třídě A+++. Díky chytrým senzorům nefouká studený vzduch přímo na vás. Je velmi praktické, že se dá pomocí aplikace ovládat na dálku. Takže si vychladíte nebo naopak vytopíte  byt ještě předtím, než příjdete domů. I bez aplikace si můžete snadno nastavit různé časové režimy včetně nočního. Dokonce umí i velmi dobře čistit vzduch. Opravdu multifunkční přístroj.

du7.jpg
Foto: Michal Protivanský

61811fddd3e52obrazek.pngTato klimatizace je velmi praktickým pomocníkem. Kombinuje v sobě totiž možnost chlazení a vytápění. Takže v létě mi není v místnosti vedro v a zimě na sebe můžu do místnosti pustit příjemný teplý vzduch. Při klimatizování se navíc nemusím bát nastydnutí, protože přístroj má čidlo, pozná, kde se člověk nachází a nepouští přímo na něj studený vzduch. Na stěně vypadá přístroj dobře, nehučí, ale je docela tichý, moc nežere energii. Dá se ovládat hlasem, ale nastavení trvalo trochu déle. Cena není nejnižší, ale ani závratně vysoká a tato investice se podle mě vyplatí.

61811fe02cd3dobrazek.pngTento klimatizační systém mě dost překvapil, tím, co všechno umí. Protože nejen chladí, ale zároveň umí i topit. Má tolik chytrých funkcí – nejvíc mě nadchlo čidlo pohybu, to znamená, že chladný vzduch nefouká přímo na vás, tak jak znám ze zaměstnání. Za mě je super.

lala.jpg
Foto: Michal Protivanský

61811fe2cff66obrazek.pngTato nástěnná klimatizace mě velmi zaujala svou funkčností a možností využití. V létě vám pomůže objekt dobře vychladit a v zimě nebo v meziobdobí než začnete topit všude, vám místnost rychle vyhřeje. Navíc, díky prostorovému čidlu, vás neobtěžuje vzduch, který z klimatizace vychází. Tato klimatizace je velmi tichá a díky tomu, ji můžete použít v noci, kdy vás opravdu nebude její chod rušit. Navíc uspoříte elektrickou energii. Pro ty, kdo staví dům a dopředu počítají s rozvody pro klimatizace je to super pomocník. Ale i těm, kteří již svou domácnost mají se určitě vyplatí domácnost pro klimatizaci upravit. Dodatečná montáž není velký stavební zásah. Je to funkční a příjemný pomocník.

du.jpg
Foto: Michal Protivanský

Jaká je testovaná nová vestavná nástěnná klimatizační jednotka Perfera od Daikin?

61811e90a634eobrazek.png

Zajímavou informací, kterou z testujících málokdo věděl je, že klimatizace jsou vlastně tepelná čerpadla, která si berou 80 % energie ze vzduchu a jen 20 % energie ze sítě. Těmi vestavěnými se dá v létě klimatizovat a v zimě levně topit. A taková je i testovaná nová vestavná nástěnná jednotka Perfera FTXM-R od Daikin.

Nástěnná jednotka Perfera FTXM-R má pěkný design a zajistí také čistý vzduch. Technologie Flash Streamer zbavuje vzduch alergenů, ale také virů a bakterií. Jednotka navíc obsahuje deodorizační filtr, který intenzivně působí proti nepříjemným pachům (tabákovému kouři nebo pachu domácích zvířat). Díky dvojitému prostorovému čidlu nepůjde proud chladného vzduchu nikdy přímo na vás, naopak 3D proudění vzduchu se postará o to, aby proud vzduchu cirkuloval do všech koutů místnosti. Nástěnná klimatizace Perfera je zárukou úspory. Při chlazení i vytápění dosahuje celoroční účinnosti až A+++.

Můžete také využít možnost napojit venkovní jednotky na vnitřní parapetní jednotku. Parapetní jednotka Perfera FVXM-A potěší všechny zimomřivce, protože byla navržena právě s důrazem na vytápění. Nabízí vylepšené funkce, které prostory pohodlně vyhřejí, i když venkovní teplota klesne až na -25 °C. Funkce Heat Boost zajistí rychlé vytopení interiéru. Ve srovnání s běžnými klimatizacemi dosáhne nastavené teploty o 14 % rychleji. To, aby vaše nohy zůstaly v teple, zajistí funkce ohřívání podlahy. Klimatizace Perfera FVXM-A dokáže nahradit i krbová kamna. Když je venku mrazivo a sychravo, potěší vás po příchodu domů funkce Heat Plus, která po dobu 30 minut simuluje sálavé teplo.

Proč si pořídit čističky vzduchu od Daikin?

Pokud váháte a rádi byste si koupili čističku vzduchu nebo vás to ještě ani nenapadlo, určitě pro vás budou naše recenze inspirací. Jednotlivých čističkám vzduchu Daikin, které jsme testovali a výsledkům testování, co nám testující po možnosti vyzkoušení napsali jsme se věnovali v tomto článku, který si můžete přečíst 

Více najdete na webu Daikin.cz
61811ea9db807obrazek.png

Více informací také najdete na webu Heuréka, kde si můžete přečíst konkrétní recenze a doporučení.

sss.gif

Čistička Ururu bez zvlhčování 

Čistička Ururu se zvlhčováním 

Nástěnná klimatizace Perfera nebo ZDE

Naše články:

Ururu MCK55W Daikin se zvlhčováním vzduchu

Více informací také najdete na webu Heuréka, kde si můžete přečíst konkrétní recenze a doporučení.

Recenze najdete také na tomto webu:

Reklama