Na podzim nohy navíc zažívají šok. Po létě, které prožily v sandálech a žabkách, je najednou uvězníte v uzavřené botě. Po létě bývají chodidla extrémně dehydratovaná a neprodyšná obuv jejich stav ještě zhorší. Co všechno byste měla podniknout pro krásu svých chodidel?

Každodenní rutinou by měla být hydratace pomocí zvláčňujících krémů. Dvakrát měsíčně je vhodně navštívit (popřípadě si udělat doma) pedikúru. To ale není vše.

Podzim je tím pravým obdobím na to, dát si přestávku od lakování nehtů. V uzavřené botě je stejně nikdo neuvidí. Ať chceme nebo ne, laky zkrátka nejsou pro nehty přirozené a mohou je poškozovat.

Dopřávejte si teplou lázeň. Umístění nohou do lavoru s teplou vodou doplněnou o koupelovou sůl či nějaký olej zklidní nejen vaše unavená chodidla, ale i vaši mysl. Jde o skvělý způsob relaxace, díky kterému budou vaše nohy vláčnější. Ale poté je nezapomeňte důkladně namazat.

Pryč se starou kůží

Nezbytností je také odstraňování staré ztvrdlé kůže, k čemuž můžete jednou týdně použít například pemzu nebo různé pilníky. Ovšem pokožka musí být suchá, jinak nebude pemza dobře pracovat. Staré kůže se dá zbavit také jednou za tři měsíce pomocí exfoliačních ponožek. Ty se prodávají v drogerii a jejich cena se pohybuje mezi 100 až 200 korunami.

Stačí si na nohy obléct foliové ponožky napuštěné roztokem, které jsou v balení, a na ně si dát klasické bavlněné. Procedura trvá 60 až 90 minut a efekt se objeví zhruba za týden. Z chodidel se postupně začne odlupovat stará kůže. Nevýhodou je, že vás předem nevaruje, a tak se vám dost možná stane, že z ponožky večer vysypete pěknou hromádku. Exfoliační masku na nohy z obchodu jsme vyzkoušely a musíme říct, že fungovala podle očekávání. Komu se líbí loupající se kůže, přijde si na své, a navíc získá hladká chodidla.

Funguje to?

Ale protože jsme ženy šetřivé, rozhodly jsme se vyzkoušet domácí exfoliační masku, kterou si mnoho žen na internetu chválí. Tvrdí, že efekt je stejný jako u kupovaných ponožek. Navíc ušetříte, protože je jen ze tří ingrediencí.

Co jsme použily?

  • misku s vlažnou vodou
  • 6 prášků aspirinu
  • 1 lžičku kyseliny citrónové

Postup:

Aspiriny jsme rozdrtily na prášek, smíchaly se lžičkou kyseliny citrónové a zamíchaly do vody. Vzaly jsme si dva větší igelitové pytlíky a do každého jsme nalily polovinu roztoku. Do pytlíků jsme vložily nohy, aby byly zcela ponořené. Oblékly si na ně bavlněné ponožky a nechaly působit asi hodinu. Poté jsme si nohy omyly. Do sedmi dnů se měl stát zázrak. 

Jak to dopadlo?

Alespoň v našem případě přišlo velké zklamání. Po sundání pytlíků byly nohy úplně scvrklé, plné varhánků a tvrdé. To se sice dalo předpokládat, ale byl to velmi nepříjemný pocit. Po do dobu deseti dnů jsme chodidla zvědavě pozorovaly a s napětím očekávaly, kdy začne loupání. Bohužel nezačalo a ani kvalita kůže se nezlepšila. Za nás je tedy domácí exfoliační maska velkým propadákem a rozhodně se vyplatí investovat do těch kupovaných. Jednou za tři měsíce to člověka nezruinuje. Aspirin tedy raději jen na bolest hlavy.

Čtěte také:

Reklama