5b72d2bd7eb17obrazek.jpg
Ne všechno jde koupit nebo vyrobit rychle, objednací lhůty jsou někdy i několik měsíců. Pokud chcete, aby vše do sebe zapadalo a nezdržela vás dodávka různých potřebných komponentů, je dobré vše řešit s předstihem. O tom jsem se přesvědčila sama při rekonstrukci rekreačního domku, který jsme se po patnácti letech rozhodli celý přestavět.
5b72d2cb03de5obrazek.jpg
Když jsme řešili dveře, měla jsem nejasnou představu, že by měly být šedé. Jaký povrch, kliky, zárubně, obložky, to jsem vůbec nevěděla. I když jsem měla doma různé katalogy, stejně je to jiné, když to vidíte v reálném provedení. Inspirovala jsem se našimi články o dveřích SAPELI a vyrazila jsem do jejich pražského SAPELI CENTRA na Černém mostě. Obchodnice se nám věnovala tak dlouho, dokud se moje představa nezhmotnila. Náš dům měl hodně dřevěných a betonových prvků a navíc jsme si v něm chtěli připadat jako na lodi. Vybrali jsme tedy dveře s betonovým šedým dekorem a neodolala jsem do některých dveří objednat kulaté průzory z mléčného skla, které vypadají jako do lodní kajuty. Nakombinovali jsme tak dveře, které jsou plné s těmi, které mají jeden průzor, a pro originalitu koupelny jsme se rozhodli pro průzory tři.
5b72d2db1b38fobrazek.jpg
Můžete se podívat na fotografie, jak naše dveře v interiéru sedí a jaký mu dodávají „šmrnc“. Navíc, i kulaté průzory byly v několika variantách, takže bylo z čeho dlouze vybírat. Líbí se mi tato variabilita, možnosti nabídky SAPELI – když máte konkrétní představu, dojem, jak chcete, aby dveře vypadaly a působily, z jejich možností si vytvoříte od usedlých, tradičních krásných dveří až po „cool“ originální kousky. Velmi si mi líbily i jejich celoskleněné dveře, ale ty by se do našeho interiéru nehodily. Byla jsem velmi mile překvapená, jak z přístupu a péči o zákazníka, tak z cen jednotlivých komponentů a samotných dveří. Když k nám nyní přijde návštěva, nesměle se ptá, kdo nám naše dveře vyrobil, protože se všem líbí. My jsme hlavně ocenili, že se i díky dveřím, které jsme vybrali, cítíme doma tak trochu jako na lodi.
5b72d2e542a79obrazek.jpg
Naše dveře:
Zárubně Normal, Sapdecor Beton timber

  • Dveře Elegant10, Sapdecor Beton timber, Panty 80/10 satén
  • Dveře Elegant73, Sapdecor Beton timber, Sapelux, Panty 80/10 satén
  • Dveře Elegant71, Sapdecor Beton timber, Sapelux, Panty 80/10 satén

Více informací a inspirace naleznete zde.