dlaha

Před nějakým časem jsem se vám v článku ZDE svěřila se svým skřípáním zubů. Protože si takto své zuby pravidelně devastuji, rozhodla jsem se vyzkoušet dlahu proti skřípání od Profimedu. A jak to dopadlo?

Když jsem dlahu dostala do ruky, neodolala jsem a hned ji vyzkoušela. Je na první pohled z docela pevného materiálu a poměrně velká, tak jsem měla obavu, že ji ani do pusy nenacpu. Vešla se, ale připadala mi zbytečně velká. Mám strašně úzké patro, nemám ani zuby moudrosti, a dokonce mám ještě i o horní dvojky méně. Ty mi pro jistotu vůbec nenarostly, nikam by se mi totiž nevešly.

Když všechno selže, přečtěte si návod

Jenže jak se říká, když všechno selže, přečtěte si návod! V něm stálo, že se dlaha musí na několik vteřin ponořit do horké vody, tím se materiál změkčí a po chvíli, když vychladne, si ji máte vložit do úst a snažit se ji vytvarovat podle zubů.

Bála jsem se, že mi bude špatně hned po vložení do úst, ale zvládla jsem to bez problému. Dlaha se tím zmenšila a přizpůsobila se zubům.

Jde o zvyk

Následovala noc. Na usínání s tímto ochráncem je však nutné si zvyknout. Kupodivu se mi ani nezvedal žaludek, problém byl jen se slintáním, i když co si budeme nalhávat, tím si projde asi každý.

Usínala jsem samozřejmě trošku déle než obvykle a ráno se probudila s dlahou na vedlejším polštáři. O tom, že bych si ji vyndala, samozřejmě nevím.

Nenechala jsem se ale odradit a zkoušela to další noci znova. Ještě párkrát jsem ji našla zahrabanou v peřinách, ale po čase mi v puse zůstala už celou noc! Po mnoha „úspěšných“ nocích jsem pocítila úlevu. Asi to bylo pro mě moc namáhavé drtit v ústech tuto pomůcku, a tak jsem se ráno probudila s dojmem, že jsem si vůbec neskřípla. :)

A i kdyby, rozhodně si tím neničím zuby jako dřív!

Reklama