na1.jpg
Foto: Rido / Shutterstock.com 

Čaj – teplý zázrak

Už ve chvíli, kdy začnete mít pocit, že na vás něco leze, pijte čaj ve velkém. Je to takový teplý zázrak, jehož účinky se sice často podceňují, ale v boji proti nemocem je to správný parťák. Čaj pijte ideálně bylinkový. Dostatek pitného režimu z těla vyplaví nežádoucí látky, které v něm nemají co dělat. Také tělo krásně prohřeje, což v zimě nikdy není na škodu.

Doporučujeme mít doma v zásobě šípkový, jitrocelový nebo heřmánkový čaj. Skvělá je také meduňka, bylinky se nebojte mezi sebou míchat.

Ty nejlepší vitamíny
Pokud ve vás jen přírodní pomoc nevzbuzuje úplnou důvěru, vyzrajte na bacily s pomocí kvalitních doplňků Pure rituals lipozomální vitamín C+D3+Zinek. Lipozomální forma zaručuje daleko lepší vstřebatelnost látek do těla. Účinek je pak mnohem vyšší. Kombinace zinku, vitamínu C a vitamínu D3 vytváří ideální spojení proti virózám a aktivně podpoří také obranu imunity proti nachlazení i nákaze Covidem-19, který je několik posledních let, ale také dnes, velkým strašákem.

Vitamín C má antioxidační účinky, čím přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a zvyšuje také vstřebávání železa. Vitamín D má pozitivní vliv na činnost svalů a normální funkci imunitního systému, a zinek zase přispívá k normální syntéze DNA a metabolismu sacharidů, kyselin a zásad. Tato kombinace je proto ideální volbou v případě, že chcete podpořit svou imunitu a udělat něco pro svoje zdraví. Nejenže pomáhá v boji proti bacilům, ale aktivně posiluje funkci imunitního systému. A když správně funguje imunitní systém, nemoci nemají žádnou šanci.

na2.jpg
Foto: puhhha / Shutterstock.com 

Dostatek pohybu
Teď v zimě má většina z nás tendence pohyb ze svého denního plánu vynechávat. Jen pohled z okna na zasněžené (nebo daleko častěji blátivé) ulice dokáže pořádně odradit. Vyrazit běhat, plavat nebo třeba cvičit do fitka se pak chce jen málokomu.

Přesto je i aktivní pohyb důležitý v boji proti nachlazení, které se o vás pokouší. I když se vám kolikrát nechce, snažte se udržovat v pohybu. Najděte pro sebe takovou aktivitu, která vás bude bavit a která vás přiměje rozhýbat se i tehdy, kdy se vám ani trochu nebude chtít. Může to být cokoli, jakákoli vnitřní i venkovní aktivita. Pokud víte, že sami u ničeho nevydržíte, zeptejte se kamarádky, jestli se do toho nechce pustit s vámi.

Spánek
Jak dlouho spíte? Dopřáváte si spánku dostatek? Možná vám přijde zbytečné to řešit. Jenže spánek naše tělo nutně potřebuje, protože během něho regeneruje, odpočívá a nabírá nové síly. Když je spánku dostatek, mnohem lépe funguje. Pokud ale spíte málo, daleko více riskujete, že vás skolí nějaká viróza.

Unavené tělo se totiž nedokáže správně bránit. Proto spánek nepodceňujte. Dospělý člověk by měl spát alespoň 6-8 hodin denně. Cítíte-li na sobě únavu, nestyďte se pro sebe ukrást třeba i jedinou hodinku během dne. Odpolední šlofík svědčí nejen dětem, ale i hodinový spánek mnohdy dokáže pěkné divy. Naslouchejte svému tělu, je pro vás tím nejlepším rádcem.

Strava je základ
Ve zdravém těle – zdravý duch. Takhle se to přeci říká. Kdo chce mít zdravé tělo, které si snáze poradí i s virózou nebo bacily, ten mu musí dodat kvalitní stravu. Dbejte proto na vyvážený jídelníček obsahující všechny důležité látky, které tělo nutně potřebuje. Pokud přemýšlíte, jak posílit imunitu, zaměřte se na svou stravu.

Váš jídelníček by měl obsahovat hodně zeleniny a ovoce. Neopomínejte kvalitní a silné vývary, ať už masové nebo zeleninové. Snažte se omezit příjem cukrů a nezdravých tuků. Budete-li mít pocit, že prostřednictvím stravy nedokážete tělu zajistit vše, co nutně potřebuje (například proto, že nepozřete syrovou zeleninu, jelikož vám nechutná), sáhněte po produktech značky Pure rituals. Budete mít jistotu, že své tělo nešidíte.