Pokud se zamýšlíte nad tím, co chcete jíst a dodržovat zásady jídelníčku, který vám pomůže zhubnout, je dobré se zajímat o kvalitu a složení potravin. Protože zdravé hubnutí je naše oblíbené téma, vypravily jsme se na nákup do Globusu, do oddělení Zdravý svět.

Velmi se nám líbilo, jak širokou nabídku potravin Zdravý svět nabízí. Pokud chcete hubnout a hledáte vhodné potraviny, tady budete v ráji. Těstoviny, kaše, nápoje, proteinové produkty, luštěniny a produkty vyrobené z luštěnin, potraviny bohaté na vlákninu. Ale také nízkosacharidové potraviny, potraviny bez průmyslově zpracovaných tuků se zbytečnými konzervanty či dochucovadly, které ve velké míře ničí zdravý potenciál potravin.

Co nás v oddělení Zdravý svět zaujalo při výběru produktů, které chcete zařadit do jídelníčku pro štíhlou linii?

Základem zdravého životního stylu a pitného režimu jsou nápoje. Věděly jste, že v Globus oddělení Zdravý svět najdete asi 20 druhů rostlinných a alternativních mlék? Vedle sójových, mandlových a rýžových tady koupíte i kokosové nebo řadu bezlaktózových mlék pro ty, co mají omezení jídelníčku na tyto produkty. Samozřejmě si můžete vybrat i rostlinné smetany či mléka do kávy.

Vybraly jsme pro vás několik produktů, které jsme si samy koupily a testujeme je. Velmi nás zaujal 4Slim Čekankový topping – jedná se o sladidlo vyrobené unikátní patentovanou metodou z kořene čekanky. Vyniká mimořádně vysokým obsahem prospěšné vlákniny, vybrat si můžete z několika příchutí. Pokud milujete různé cereálie a müsli, my jsme si vybraly Emco Super Mysli Bez cukru křupavé s jahodami. Neobsahují přidaný cukr ani umělá sladila. Najdete v nich pouze cukr přirozeně se vyskytující v jahodách a ovesných vločkách. Také Emco Mrazem sušené jahody jsou skvělým doplňkem ovesných nebo jiných kaší.

Myslíme, že mnozí, co myslí na štíhlou linii, velmi ocení produkty bez přidaného cukru a alternativu sladidel. Naším tipem je Allnature Erythritol. Jedná se o jednu z nejlepších variant náhradních sladidel, sladivost je podobná jako u klasického cukru, ale neobsahuje téměř žádné kalorie. Také má nízký glykemický index, nezvyšuje hladinu cukru v krvi a nemá vliv ani na hladinu inzulinu, je tedy vhodný i pro diabetiky.

Velkým tématem jsou těstoviny. Líbí se nám, že Zdravý svět má ve svém portfoliu mnoho druhů, které si můžete bez obav dát, když počítáte kalorie. Nás zaujaly konjakové nudle – Slim Pasta Penne® v nálevu. Mají velmi nízkou energetickou hodnotu, navíc neobsahují cukr, sůl, lepek a tuk. Také Green Apotheke Vřetena s červenou řepou bez lepku z kukuřičné mouky a sušené červené řepy nebo Bonduelle Penne z mouky z červené čočky a sušené mrkve. Posledním tipem jsou vysokoproteinové MaxSport BIO špagety z černé fazole s vysokým obsahem bílkovin.

Bílkoviny patří mezi klíčové živiny zejména pro ty, co myslí na štíhlou linii, tělo je potřebuje pro výživu a růst svalů. Většinou jich máme v jídelníčku značný nedostatek, takže jsme se zajímaly i o potraviny s vyšším obsahem důležitých proteinů. Určitě ochutnejte některý ze Skyrů nebo jogurtů s vyšším obsahem proteinů. Samozřejmě, pokud potřebujete, najdete i varianty bezlaktózové. Naší inspirací je například Shmaky vaječný protein s tvarohem, jedná se o vaječný výrobek. Také nás zaujaly Müller Müllermilch Protein mléčný nápoj nebo Ehrmann High Protein Puddingy, které obsahují 20g bílkovin minimum kalorií. Jsou navíc bez laktózy, lepku a přidaného cukru. Mezi oblíbené proteinové produkty patří různé tyčinky, které můžete mít v kabelce a mít je tak vždy po ruce, když na ně přijde chuť. Máte tak zdravou svačinku, která zasytí.

Víte, jaké jsou proteinové potraviny budoucnosti? Obsahují proteiny z hmyzu. Pokud se nebojíte experimentovat, ochutnejte je! Jsou ekologičtější než jiné živočišné proteiny a navíc z nich tělo získá vysoce kvalitní bílkoviny. Co třeba vyzkoušet Wolfberry larvičky z pánvičky? Mají různé příchutě a obsahují sušené larvy potemníka moučného. V oddělení Zdravý svět najdete i tyčinky SENS, které kromě jiných ingrediencí obsahují mouku ze cvrčků. Ta je udržitelnou surovinou, která má srovnatelně kvalitní bílkoviny jako hovězí maso nebo ryby. Navíc je bohatá na vlákninu a lze ji použít například při přípravě palačinek. Má nevýraznou příchuť a jak si ji ochutíte, taková je, což je pro její zpracování výhodou.

Naše shrnutí: Pokud chcete hubnout nebo vám záleží na zdravém a vyváženém jídelníčku díky kvalitním potravinám, koupíte tady prostě vše, co chcete a potřebujete.

Musíme uznat, že Globus a jeho oddělení Zdravý svět mají v České republice asi nejširší nabídku těchto potravin. Pro inspiraci se podívejte na nabídku Globusu.Náš tip: Mobilní aplikace Můj Globus, která vám pomůže s rychlejšími a bezpečnějšími nákupy

S touto aplikací si vytvoříte chytrý nákupní seznam – z akční nabídky, skenováním produktů doma nebo skenováním kódů z letáku. Můžete nakupovat bezkontaktně se Scan&Go rovnou do tašky – načtete si do aplikace čárový kód zboží, které v obchodě kupujete. Na pokladnách Scan&Go naskenujte virtuální kartu, kupony a další Globus Bonus výhody. Aplikaci najdete ke stažení zdarma v App Store a Google Play. Další informace naleznete ZDE.

Reklama