OI000048-5-.jpg

Možná ale vás tyto potraviny zajímají díky zdravému životnímu stylu a preferujete poctivé potraviny bez chemie nebo jste vyznavačem „raw“ syrové stravy. Také vegani a vegetariáni nakupují speciální produkty, které vyhovují jejich chuti a nastavení.

Nás v redakci zajímalo, jaká nabídka sortimentu těchto speciálních potravin je v oddělení Zdravý svět v Globusu. Vyrazily jsme tam s kolegyní Martou na nákup a byly jsme velmi mile překvapené, co všechno si mohou koupit ti, co si z těchto produktů sestavují svůj každodenní jídelníček. Nabídku si můžete prohlédnout i na webu Zdravý svět ZDE.

U potravin a produktů se speciálním složením musíte číst etikety. V sortimentu Zdravého světa se snadno zorientujete podle přehledného značení.

Untitled-colltzutzage.jpg

6034edb48eebcobrazek.png

  • Vegan – bez masa, bez vajec, bez mléka
  • Raw – syrová strava
  • Bio – poctivé potraviny bez chemie
  • Bez lepku – potraviny bez lepku
  • Snížený obsah laktózy – potraviny se sníženým obsahem laktózy
  • Bez přidaného cukru – žádný zbytečný cukr navíc
  • Bez palmového oleje – potraviny bez palmového oleje
  • Vegetarián – bez masa

OI000063-4-.jpg

Co nás v oddělení Zdravý svět zaujalo při výběru produktů? Co jsme si koupily a ochutnaly?

Skoro každý z nás má rád těstoviny. Dají se kombinovat s mnoha omáčkami a přílohami. Zaujaly nás luštěninové těstoviny, které nahradí ty klasické. Vybraly jsme si s Martou těstoviny z červené řepy, z fazolí a mrkve. Chuťově jsou senzační. Pokud hledáte alternativní mouky, pak si tady můžete koupit mouku z čočky, kokosu, mandlí, kukuřice, pohanky, hrachu nebo z lískových ořechů. Pokud máte alergii na lepek, je super, že si zde můžete vybrat směsi na pečivo, vše bez lepku. My jsme zkusily Extrudo Crispins římské lívanečky z cizrnové mouky a směs na knedlík bez lepku. Pro bezlepkové strávníky tady najdete i polotovary, jako je například bezlepkové Šetra Babické listové těsto.

OI000037-2-.jpg
 
Dávno jsou pryč doby, kdy si vegani a vegetariáni museli vystačit jen s několika drahými produkty a ještě jen ve specializovaných prodejnách. Zdravý svět v Globusu dokazuje, že nabídka pro tuto skupinu lidí je velmi bohatá a cenově dostupná. Moje neteř, veganka, si velmi pochutnala na rostlinných burgerech. Také miluje různé ochucené tofu nebo pomazánky, které kupuje právě v Globusu. Naším tipem je například Garden Gourmet Vegan Incredible Burger nebo cizrnové kuličky Garden Gourmet Veganský Falafel

Untitledtzuz-collage.jpg

Zeleninu a ovoce jsme si v Globusu zamilovaly. Je to taková oáza čerstvosti! Jedno v jakém ročním období, nabídka jak ovoce, tak zeleniny je velmi široká. Já mám ráda různé bylinky, které jsou problém sehnat v jiných obchodech, ale v Globusu jdu pro bylinky, co zrovna potřebuji s jistotou. Naposledy to byl koriandr a kopr. Mám ráda zajímavé druhy zeleniny či ovoce, které jsou úplně tradiční, velmi mile mne překvapila sezónní nabídka topinambur, ze kterých si můžete udělat velmi dobrou krémovou polévku.

io.jpg

Víte, že si zde můžete vybrat ze sortimentu sušených plodů a ořechů a můžete si je sami nadávkovat do připravených boxů? Je to jednoduché, v průhledných zásobnících si vyberete, jakou chcete potravinu – my jsme si vybrali sušené mango a lískové ořechy. Pomocí plastové lžíce si nadávkujete, kolik chcete do nádobky, kterou si zvážíte. Tato možnost nákupu je skvělá. Globus podporuje české dodavatele a výrobce, označení takových produktů s českou vlajkou najdete na informační cedulce o produktu. Pokud je tento výběr vaší prioritou, pak je to opět velmi snadná orientace, které produkty to jsou. My jsme si koupily krásná červená jablka od našich pěstitelů. Chutnala nám a byla krásně šťavnatá.

Untitlezutzd-collage.jpg

Velmi oceňujeme možnost koupení vlastního látkového sáčku na ovoce či zeleninu. Sáček pak můžete opakovaně použít pro další nákupy.  Je to šetrné, nepotřebujete tak další obaly, které doma možná použijete znovu, často je ale vyhodíte. Sáček je navíc dost prostorný, takže se vám tam vejdou objemné banány, jablka nebo cibule.

OI000009-11524542610220.jpg

Na závěr našich tipů nemůžeme opomenout proteinové potraviny budoucnosti. Obsahují proteiny z hmyzu. Pokud se nebojíte experimentovat, ochutnejte je, najdete je ve Zdravém světě! Jsou ekologičtější než jiné živočišné proteiny a navíc z nich tělo získá vysoce kvalitní bílkoviny. Co třeba vyzkoušet Wolfberry larvičky z pánvičky? Mají různé příchutě a obsahují sušené larvy potemníka moučného.

OI000030.jpg

V oddělení Zdravý svět najdete i tyčinky SENS, které kromě jiných ingrediencí obsahují mouku ze cvrčků. Ta je udržitelnou surovinou, která má srovnatelně kvalitní bílkoviny jako hovězí maso nebo ryby. Navíc je bohatá na vlákninu a lze ji použít například při přípravě palačinek. Má nevýraznou příchuť a jak si ji ochutíte, taková je, což je pro její zpracování výhodou.

Náš tip vás zavede i do oddělení ryb. Vyzkoušely jsme divokého lososa, filety s kůží jsme upekly na másle a byly vynikající! 

Závěr z našeho nákupu je jasný. Pokud nakupujete alternativní či zdravé a speciální dietní potraviny, pak ve Zdravém světě v Globusu najdete vše, na co budete mít chuť.

poo.jpg

Náš tip: Mobilní aplikace Můj Globus, která vám pomůže s rychlejšími a bezpečnějšími nákupy

S touto aplikací si vytvoříte chytrý nákupní seznam – z akční nabídky, skenováním produktů doma nebo skenováním kódů z letáku. Můžete nakupovat bezkontaktně se Scan&Go rovnou do tašky – načtete si do aplikace čárový kód zboží, které v obchodě kupujete. Na pokladnách Scan&Go naskenujte virtuální kartu, kupony a další Globus Bonus výhody. Aplikaci najdete ke stažení zdarma v App Store a Google Play. Další informace naleznete ZDE.

Zajímavé recepty najdete na této stránce.

6034d58af15a0OI000043-1-.jpg

Reklama