Máte rádi grilování? Krásně propečené voňavé maso? Nebo ryby či zeleninu, popřípadě grilovaný sýr? Pak máme pro vás zajímavý tip! Chceme vám představit Tefal OptiGrill, který budeme příští týden s vybranými čtenářkami testovat. Osobní zkušenosti s tímto grilem má Elly a Klára. Jaké jsou jejich poznatky? 

Elly Kolaříková, redaktorka Vaření a foodblogerka www.bohynekuchyne.cz:

Tefal OptiGrill

Tefal OptiGrill jsem vyzkoušela při vysílání Dobrého rána s Českou televizí, při přípravě snídaňových jídel. Nejprve jsme ho s kolegyní využily pro přípravu francouzských toastů, což jsou vlastně plátky briošek nebo toastového chleba, obalené ve vajíčku, usmažené a obalené ve vanilkovém cukru. My jsme je namísto smažení na tuku opekly právě v OptiGrillu. Výsledek byl výborný. Byly upečené rychle, dokřupava a bez kapky tuku.
Další, k čemu nám OptiGrill pomohl, bylo zapékání mističek se směsí vajíčka, šunky a sýra - takových netradičních omeletek. V přiklopeném grilu byly zapečené za krátkou dobu a velice dobře. Takže nám OptiGrill vlastně nahradil dva různé spotřebiče a využily jsme ho i k jinému účelu, než je grilování.

Klára Křížová www.zena-in.cz:

Tento gril jsem vyzkoušela na tiskové konferenci, kdy jsem sama mohla grilovat rybí maso – steaky z lososa a také vepřové. Vyzkoušela jsem si nastavení propečenosti a signalizaci, kdy je maso hotové. Musím říci, že mne nadchnul. Je to zajímavá varianta grilování, pokud nechcete rozdělávat oheň, dělat žhavé uhlíky a čekat, až se vám maso upeče. Kontaktní elektrický gril je skvělým pomocníkem pro čisté, rychlé a kvalitní grilování. Obě masa – jak ryba, tak vepřové byly skvěle šťavnaté. Zajímavou funkcí je nastavení různé propečenosti masa – pokud máte rádi krvavý biftek, medium při propečené maso, na tento gril se můžete spolehnout, že vám zajistí přesně tak propečenou kotletku či steak, jak máte rádi. Ovládání je velmi jednoduché, zvládne to každý. Těším se na grilovací párty, kde si s tímto grilem zase připravíme dobré pochoutky.

Tefal OptiGrill

Chcete s námi také grily testovat? Přihlaste se formou naší soutěže, kdy vybereme 12 čtenářek, které se zúčastní grilovací párty, která se koná ve čtvrtek 16. 7. 2015 – více čtěte zde: Akce pro čtenářky: další grilovací párty v redakci Žena-in!

Jaký je Tefal OptiGrill?

V okamžiku, kdy je gril připraven, stačí jen nastavit program, vložit maso nebo jiné zvolené suroviny a gril zavřít. A je to! Už žádné slepé hádání, nahlížení, nadzvedávání, okrajování a stres, že se maso připálí nebo nedopeče! Tefal Optigrill dokáže připravit v průběhu pečení různé stupně propečení masa podle toho, jak má kdo rád. Stačí jen maso vyndat v daný moment podle zvukových signálů a zbarvení kontrolky. 

Reklama