5d809d4298758ggg.jpg

Česká firma CHEMEK laboratoře, spol. s r.o. vznikla v roce 1992. Jedná se o české výrobce unikátní a funkční kosmetiky. Při výrobě Chemek používá aktivní látky zejména tuzemského původu, třeba desítky bylinných extraktů, rostlinných olejů a silic v účinných koncentracích. A protože se snažíme kupovat co nejvíce lokálních výrobků, rozhodly jsme se, že vyzkoušíme i následující krémy.

Co jsme testovaly:

Veronika Bulánková, redaktorka

O existenci české firmy Chemek a jejích produktů jsem se dozvěděla díky redakčnímu testování. Asi to bude proto, že zatím nemám se suchou kůží na nohou větší problémy. Nicméně po létě bylo fajn se jim trochu věnovat. V sandálech a na pláži toho zažily hodně. Vyzkoušela jsem celkem čtyři produkty, takže to vezmu popořadě. Jako první přišel na řadu Topderm krém na problémovou pokožku rukou. Konzistence je velmi jemná a příjemná a ruce opravdu dobře zvláční. Jen mě zaskočila vůně, na kterou je potřeba si možná trochu zvyknout. Dalším produktem byl TopGold gel k ošetření zrohovatělé pokožky nohou, který působí i jako prevence. Nohy jsem po jeho aplikaci měla opravdu jemné a hydratované, takže mu nemám co vytknout. Topderm zvláčňující emulzi k ošetření nohou jsem darovala starším členům rodiny, kteří už mají přeci jen se zrohovatělou kůži větší problémy. Její účinky si nemohli vynachválit a po čtrnácti dnech používání byly viditelné velké rozdíly. Jako poslední jsem vyzkoušela Top Gold Regenerační a hydratační krém na nohy, který zařadím do své pravidelné rutiny, protože byl moc fajn.

Marta Kratochvílová, editorka

Já problémy s popraskanými chodidly zatím příliš nemám, avšak moje mamka používá krémy na nohy snad odjakživa, co si tak pamatuji. Dala jsem jí tedy krémy od společnosti Chemek otestovat, protože jejich účinnost může daleko objektivněji ohodnotit. Už po několika použitích viděla zlepšení, navíc byly krémy velmi příjemné k pokožce. Krémy patří prý k těm lepším, které na nohy vyzkoušela. I mně se zdála textura velmi příjemná. Navíc mám občas pocit suchých nohou a regenerační a hydratační krém na nohy byl skvělý i v tomto případě. Hezky nohy zvláčnil. S některými krémy mám v tomto případě spíše problém, že se vsáknou a mohla bych si nohy mazat znovu dokola. Ne však u tohoto. A podobně to bylo i s krémem na ruce, který jsme od této značky testovaly. Ruce si mažu neustále a tento krém na problémovou pokožku rukou mi velice vyhovuje.

ggg.jpg

Karolína Waberová, redaktorka

Nejvíce ze všeho mně vyhovoval krém Topderm na problémovou pokožku rukou. V sychravém počasí se mi strašně vysušují ruce, a málo který krém je opravdu zvláční bez toho, aby byly hned mastné. Tento produkt české značky Chemek se po namazání vsákne a ruce chrání. Dále jsem využila regenerační a hydratační krém na nohy Top Gold, kterým jsem si masírovala nohy před spaním a potom jsem si je dala do speciálních ponožek a po 14 dnech jsem měla pocit, že jsou chodidla daleko jemnější než před tím. Ostatní krémy jsem dala na vyzkoušení mamince, která má se ztvrdlou kůží na nohou problém. Velice si pochvalovala především gel k ošetření zrohovatělé pokožky nohou, protože jí prý usnadnil práci, ale také emulzi Topderm.
5e5d0398e1fb1obrazek.png

Čtěte také:

Reklama