OI000033-4-.jpg

Poctivé rakytníkové dobroty vyrábí v srdci Vysočiny rodinná farma Luka. Surovinu, která je skvělá pro naše zdraví i na chuť, si sami pěstují.

My jsme ochutnali:

  • Rakytníkový sypaný čaj
  • 100% rakytníkovou šťávu
  • Rakytníkový sirup z Vysočiny
  • Rakytníkový džem z Vysočiny
  • Pečený ovocný čaj s rakytníkem

OI000039-6-.jpg

Marta, editorka

Rakytník je skvělým zdrojem vitaminu C, jeho užívání je proto vhodné při nejrůznějších virózách, chřipkách a angíně. Ale samozřejmě i jako prevence! A proč si tu prevenci nezpříjemnit ve formě nějakých dobrot, jako je třeba džem. Džem z rakytníku je výborný. Má jemnou nasládlou chuť. Můžeme ho použít na palačinky, vdolky, na chleba s máslem nebo klidně o Vánocích na slepení lineckého cukroví. Rozhodne se ale hodí například i k sýrům. To je velká dobrota. Tuto kombinaci jsem si velice oblíbila. Těší mě, že je rakytník obsažený v džemu vypěstovaný v Česku. Produkt obsahuje rakytníkové pyré, řepný cukr, pektin a kyselinu citronovou.

OI000021.jpg

Vendula, šéfredaktorka

Aktuálně doma bojujeme s dětským kašlem a úpornou rýmou a další prostředky, jak posílit imunitu, dodat vitamín C, B a další minerální látky tělu, jen vítám. Navíc v přírodní podobě a nejvyšší kvalitě. Chuť rakytníku známe, ale samotný sirup jsme doma ještě netestovali. Míchali jsme ho s vodou, ale i přidávali do čaje společně s citronem. A před každým použitím poctivě protřepávali. Jak jsme se dočetli, typickým znakem rakytníkového sirupu je, že se odděluje vodná a olejová část. Tak se nelekněte, až se vám to bude se sirupem také dít. Ze sušeného rakytníku jsme si pak připravovali čaj lehce dochucený medem a také nám chutnal. Věřím, že i díky rakytníku naše tělo lépe odolá všem virům a bacilům. Kéž by. Přála bych to i vám.   

OI000037.jpg

Michaela, recepční

Vyzkoušela jsem 100% rakytníkovou šťávu a z její osvěžující nakyslé chuti jsem nadšená, navíc má i krásnou barvu. Je pravda, že rakytník mám v oblibě a doplňování vitamínů a posilování imunity je v této době potřeba víc něž kdy jindy. Dle mého názoru je rakytník malý zázrak. Posiluje imunitu, pomáhá udržovat energii a vitalitu, přispívá k harmonické funkci kardiovaskulárního systému i trávení, pomáhá udržovat krásnou a zářivou pokožku a zlepšuje ochranu buněk před volnými radikály. Z této šťávy bez umělých konzervantů, sladidel a barviv je možné připravit spoustu zdravých a lahodných nápojů, které vřele doporučuji. Na zahřátí a chvíle plné pohody dále doporučuji vyzkoušet Pečený ovocný čaj s rakytníkem. Je lahodný a chuťově vyvážený. Samozřejmě nemusíte zůstat jen u čajíčku, je také vynikající jako základ  pro vánoční punč nebo zimní grog. 

OI000044-4-.jpg

Více najdete na zdravyrakytnik.cz

Reklama