5ed90dabc3ec4obrazek.png
Foto: Shutterstock

Veronika Bulánková, redaktorka

Oční kapky Vividrin ectoin pro mě nebyly žádnou novinkou. Už jsem si je několikrát sama koupila, protože na jaře mívám období, kdy mě hodně svědí oči. Přestože oficiálně alergii prokázanou nemám, i když je pravda, že na testech jsem byla před několika lety a za tu dobu se to mohlo změnit. Oči mám po operaci náchylné ke svědění i mimo období alergií, takže oční kapky jsou mým stálým pomocníkem. Na Vividrin ectoin je nejvíc super, že po otevření vydrží až šest měsíců, zatímco jiné kapky se musí často po měsíci vyhodit. Úleva je okamžitá, takže mi dělají společnost v kabelce.

Klára Křížová, obchodní ředitelka
Jsem alergik na pyly, takže jaro a počáteční léto je pro mě náročné. Bydlím za Prahou a pravidelně běhám v přírodě. Když je ve vzduchu pyl, který mne dráždí, vždy mě pálí oči. Proto je dobré mít po ruce kapky, které očím uleví. Testovala jsem Vividrin ectoin a jsem s ním spokojená. Úleva přijde rychle, používám kapky často, jsem ráda, že mám s nimi dobrou zkušenost.
5ed79406e7f33obrazek.png
Foto: redakce

Linda Zdražilová, produkce
Oční kapky Vividrin ectoin mohu jen doporučit. Mohu srovnávat, vyzkoušela jsem již více druhů očních kapek a tyto jsem si oblíbila. Štípání očí a jejich začervenání je na denním pořádku zvlášť v tomto období, protože jsem alergická na pyl. Po použití kapek přišla úleva, oči neštípou, neslzí a už tolik nepálí. Vždy když mě začnou pálit oči, sáhnu po kapkách a za chvíli je po problému. Kapky se snadno aplikují a mají dlouhodobý účinek, jsem spokojená. 

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora
Sama na alergie netrpím, ale starší dcera si na jaře „užívá“ tuto nepříjemnost. Pylová alergie se u ní neprojevuje vodnatou rýmou, ale spíše přechodným zhoršením ekzému. Nejvíce ale u ní trpí oči. Jsou zarudlé, svědí, pálí, slzí... Alergici asi znají. Po poradě s léčitelem vaříme čaj z bílé chryzatémy, ale jsou chvíle, kdy úlevu hledáme v kapkách. Vividrin ectoin fungoval rychle a skvěle. Největší benefit vidím osobně v tom, že kapky i po otevření můžete používat dalších šest měsíců. Což pro nás znamená, že nám nejspíš vydrží celou pylovou sezónu.

Co jsme testovaly?

Oční kapky Vividrin ectoin obsahují, jak už název napovídá, přírodní látku ectoin. Ta dokáže účinně chránit membrány buněk živých organismů před škodlivými vlivy vnějšího prostředí. Tato látka byla objevena v mikroorganismech, které dokáží přežít v nehostinných místech na Zemi, jako jsou vyprahlé pouště, horké gejzíry, místa věčného ledu nebo dna oceánů. Tato místa se vyznačují extrémně vysokými či extrémně nízkými teplotami, nebezpečným UV zářením nebo vysokou slaností. Vědci zjistili, že to, co umožňuje mikroorganismům přežívat a prospívat na místech jinak nepřátelských k životu, je právě ectoin se svou unikátní schopností vázat a zadržovat vodu. A proto se výborně hodí také při terapii alergie a suchého oka.
5ed79412d9cd2obrazek.png
Foto: redakce

Jak ectoin působí?

5ed7947cb749fobrazek.pngPo nakapání do oka vytvoří ectoin spolu s molekulami vody na oku vodní plášť, který chrání a stabilizuje buňky očního povrchu. Tento ochranný plášť působí jako štít proti alergenům, protože zabraňuje vstupu alergenů do oka. Na rozdíl od mnoha jiných antialergik, které pouze zmírňují již probíhající příznaky alergie, ectoin alergii předchází. Zároveň intenzivně hydratuje oční tkáně a dává jim možnost se hojit. Očím dodává pocit úlevy a osvěžení.

Oční kapky Vividrin ectoin nejen že skvěle fungují, ale navíc neobsahují žádné konzervační látky. Proto jsou ideální nejen pro dospělé, ale také pro děti i těhotné a kojící ženy. A co víc! Nemusíte je po pár týdnech používání vyhodit do koše. Doba použitelnosti po otevření je celých 6 měsíců!

Naše články:

Alergici, jste připraveni na pylovou sezónu?
Pylu vstup zakázán! Účinná ochrana očí před alergickými záněty spojivek

Více na vividrin.cz
5ed7946b067e6obrazek.png

Reklama