Postupně v redakci inzerujeme věci, které nám doma leží, a rády bychom je prodaly. Musíme uznat, že je opravdu skvělé, jak rychle přes aplikaci inzerát podáte a pohodlně pozorujete, kolika lidem se vaše zboží líbí. Uživatelé vám totiž mohou dát na zboží lajk a tím pádem si zboží ukládají do svého pomyslného „wish listu“.

Rychlost prodeje ale rozhodně záleží na tom, jakou věc prodáváte. Někdy to může být i náhoda nebo překvapení. To se nám například stalo, když jsme prodávaly oční paletku stínů Urban Decay a tenisky Converse. Zatímco paletka byla pryč během jednoho dne, na tenisky Converse se první zájemce ozval po 5 dnech, ačkoli měl inzerát opravdu hodně lajků. Máme ale podzim, takže s kozačkami bychom asi byly úspěšnější.

obrazek.png

Jaké z toho plyne ponaučení? I na letgo jde o sezonu. Ideální tedy je, prodej si i trochu naplánovat. Každopádně najdeme spoustu věcí, které sezonnosti nepodléhají – stejně tak, jako prodaná oční paletka stínů.

5a215bdc83ad6obrazek.png

Velkou výhodou letgo je to, že ukazuje, kde se prodávající nachází, nejdříve vám zobrazí nabídky ve vašem okolí. Odpadá tedy nutnost posílat si věci poštou. My se s kupujícími sházely v centru Prahy a osobní předání proběhlo vždy bezproblémově.

Také jsme kromě oblečení a kosmetiky zkusily prodat i něco většího. Jednalo se o starou a už dost používanou pohovku. Hlavním cílem bylo ji dostat z domu, takže jsme nasadily opravdu symbolickou cenu. Zájem byl překvapující, snad patnáct zpráv během jednoho dne. Až jsme si říkaly, že jsme mohly nasadit o dost vyšší cenu. Nakonec jsme se domluvily s jedním zájemcem, který byl schopný si pohovku odvézt. Funkce geolokace u větších předmětů je samozřejmě také výhodná. Málokomu se chce jet pro křeslo přes půlku republiky. U těchto prodejů je důležité pravidlo, ověřit si rozměry a možnosti převozu.

Aplikaci jsme zkoušely přes měsíc a určitě ji budeme používat i nadále a můžeme ji jen doporučit. Vložení inzerátu je jednoduché, rychlé, inzerovat můžete bez poplatků, a to se nám v redakci velmi líbí. Teď před Vánoci to může být levnější zdroj dárků, protože jak jsme si všimly, lidé často prodávají nové a ještě zabalené produkty, které sami dostali a nechtějí, aby jim doma jen tak ležely ladem.

Aplikaci letgo hodnotíme na 5 hvězdiček z pěti.

Stáhněte si aplikaci Apple store, nebo Google Play.

Čtěte také:

Reklama