Podle mého názoru jsou na ženě nejvíc sexy oči a dlouhé řasy. Vždy jsem toužila mít krásné dlouhé řasy a „záviděla“ jsem všem svým kamarádkám, které je vlastnily od přírody. Jsem přírodní blondýna a mé řasy jsou krátké a světlé. Vyzkoušela jsem asi „sto“ různých řasenek - prodlužovací, takovou, po které řasy mají vypadat objemněji, ale nikdy jsem s jejich efektem maxi délky nebyla spokojená! Problém jsem vyřešila asi před třemi lety, když jsem objevila novinku v podobě prodloužených řas.

Kosmetickou proceduru uměle prodloužených řas jsem se hned rozhodla vyzkoušet. V mém okolí jsem zaregistrovala slečny, které to s jejich délkou přeháněly a vypadly jednak nepřirozeně, jednak jako mrkací panenky. To jsem v žádném případě ale já nechtěla. Jsem konzerva. :)

Nejdříve jsem se snažila si něco o prodloužených řasách nastudovat. Na internetu kolují mýty, že jejich aplikace škodí očím, řasy vám mohou vypadat a už po několika měsících je musíte sundat, nebo že s nimi musíte spát jen na zádech. Nic z toho není pravda. Mohu vám to potvrdit. Například já jsem s nimi velmi spokojená, díky nim jsem „prokoukla“, šetří mi čas při líčení, řasy vypadávají přirozeně, nepelichají, a doplnit je chodím jednou za měsíc už tři roky.

rasy1

Foto 1 Před aplikací...

Chtěla jsem vám na sobě ukázat, jak taková aplikace prodloužených řas probíhá a vypadá. Profesionálně vyškolená odbornice na prodloužené řasy před aplikací nejdříve přiloží pod řasy tzv. polštářek. „Přikrývají se jim spodní řasy, aby se během aplikace neslepily s horními,“ vysvětluje Monika Kožušníčková z pražské kliniky Yes Visage.

rasy2

Foto2 Pod řasy se přiloží tzv. polštářek...

A pak se jde na věc. Prodloužené řasy technikou řasa na řasu se lepí skoro na každou řasu, v průměru asi padesát řas na každé oko. V salonu používají dva typy řas, norkové a hedvábné. „Ty první jsou těžší na běžné nošení, lepí se modelkám nebo nevěstám, dají se nosit asi měsíc. Hedvábné jsou celoroční, na dva, tři roky i víc. Dají se nosit bez pauzy, protože jsou lehčí a přizpůsobí se vaší řase. Například, když usnete obličejem do polštáře, tak řasa se zmáčkne s tou vaší řasou, je pružná a nehrozí, že by vypadla. Mýty kolem řas vznikají s umělými řasami, ty jsou tvrdé a zlomí se, protože se nepohnou,“ míní vyškolená profesionálka na řasy Monika.

rasy3

Foto 3 Řasy se uchycují pomocí pinzetky...

A jakou délku volit? „Nejpřirozeněji budete vypadat s prodlouženými řasami o délce od šesti do jedenácti milimetrů. Každá řasa pak vypadává přirozeně,“ odpovídá Monika Kožušníčková a dodává, že měsíčně z každého oka vypadne okolo dvaceti řas.

rasy4

Foto 4 Lash stylistka upravuje řasy během aplikace kartáčkem.

Řasy se aplikují pomocí speciální pinzety a lepidla. Během aplikace řasy Monika pravidelně upraví kartáčkem. A proč je důležité použít kvalitní lepidlo? „Jsou dva typy lepidel, dražší a levné. My pracujeme s dražším. Pracuje se s ním tak, že lepidlo obalí vaši i prodlouženou řasu a na této bázi pak vytvrdne. Po sundání zůstane řasa bez poškození. Levné salony pracují s levným lepidlem, což je něco jako vteřinové lepidlo. Tu řasu lepidlo rozleptá. Může se dostat do kořínku, který může vypálit, a už nikdy tam řasa nevyroste. Lepší je investovat, nekupujte si vouchery na slevových serverech. Můžete si přivodit alergie a další nepříjemnosti,“ vysvětluje Monika Kožušníčková.

rasy5

Foto 5 Po hodině jsou řasy nalepeny...

Důležité je také pravidelná péče o řasy. A jak na ni? „Řasy můžete kartáčkovat a zásadní je nelíčit, nemnout a netřít. Jinak žádná speciální péče být nemusí. Řasy jsou vymyšlené pro ženy, které se líčit nechtějí. Kdo se líčit chce, tak ať na to nechodí, protože to nemá smysl,“ dodává lash stylistka Monika.

rasy6

Foto 6 Maximální spokojenost. :)

Takže, pokud opravdu toužíte po krásných, dlouhých a hustých řasách, za sebe tuto techniku jen doporučuji! Metoda, která vznikla asi před šesti lety, vám pomůže ušetřit čas při líčení a hlavně, hned po ránu už budete vypadat upraveně. :)

Reklama